Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemistáktól kérdezem,...

Egyetemistáktól kérdezem, hogy nektek melyik volt a jobb, a középiskola vagy az egyetem, és miért?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem, mert nagyobb a szabadság
2016. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem
2016. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem. Legszebb éveim voltak.....
2016. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
egyetem a szabadság miatt, középiskola a társaság miatt.
2016. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Kozepiskola sokkal jobb volt. Egesz nap baratokkal logtam, szorakoztunk, bandaztunk, bulibol buliba jartunk, felelosseg meg nem volt, tanulas nelkul is siman megvoltak a jo jegyek.

A foiskolat tanulas mellett vegeztem el, egesz nap hulla faradtan, szenvedve csomot kellett magolni, masra alig volt ido.

Nekem a kozepsuli sokkal jobb volt.

2016. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Középiskola. Hiába kellett járni, nem lóghattam annyit mint egyetemről tehetem, sokkal jobb volt, nagyon jókat marhultunk, nagyon jó volt a társaság, csupa jó élményeim vannak.

Érdekes, egyetemnél már nem :(

2016. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

attól függ milyen egyetem, pl 4év tömény sz.pást gépész karon nem neveznék "életem legszebb éveinek", közel sem. Azok a szép évek inkább a diplomamegszerzés után vannak.

Ha 1 diploma nem ér sokat és nem tudsz elhelyezkedni a szakterületeden, és beálsz random helyre minimálbérért, akkor lehet visszasírni a szép egyetemi éveket amikor szabad voltál, még tanulni se nagyon kellett

:)

2016. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ
2016. jún. 16. 22:08
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Én alapvetően okos vagyok, viszont hajlamos vagyok lusta lenni. Nekem a gimi sokkal könnyebb volt, abból a szempontból, hogy komoly erőbefektetés nélkül is sikeres, éltanuló voltam. Nekem gyakorlatilag egyetemen kellett megtanulni, hogy hogyan kell tanulni, hosszú távon a tanulásra koncentrálni, mert addig sosem kellett. Emiatt az egyetem első éve kicsit nehezen ment, de aztán leküzdöttem azt is.

Középiskolában sokkal több barátom volt, jól kijöttem az osztályommal, viszont nem nagyon jártam el sehová, mert kolis voltam, és nem nagyon engedtek. Egyetemistaként sokkal jobban megválogatom, milyen emberekbe fektetem az energiámat, kevés barátom van. albérletben vagyok (sőt, már egy éve egyedül, lakótársak nélkül), azt csinálok, amit akarok. Nekem az egyetemi órák szabad felosztása kicsit nehezemre esik, nekem abszolút sokat segít a stabil napi rutin, ami középiskolában megvolt, egyetemen viszont úgy osztom be az órákat, ahogy akarom és emiatt hajlamos vagyok elb-szni az időt. Persze az évek során ezt is megtanultam rendesen beosztani, de néha még most is nehezemre esik beverni magam az esti órákra például.

Alapvetően az egyetemet jobban szeretem, imádok tanulni, imádom, amit tanulok, sok ismerőst és tapasztalatot szereztem az egyetem alatt, remek professzorokkal, tanárokkal, technikusokkal, iskolatársakkal ismerkedtem meg, amik biztos vagyok benne, hogy később a karrierem során is jól jönnek majd.

Több lehetőségem van bulizni menni, több szabadságom van, gyakorlatilag bármilyen előadásra beülhetek, ha ahhoz van kedvem, szóval abszolút egyetem párti vagyok.

2016. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyetem, mert végre azt tanultam, amit szerettem, nem kellett mellé ezer másik tantárgy, nem volt kötelező tesi (nem minden sportban vagyok béna, csak a suliban a tornaórán...) és ott volt a szabadság, pláne, hogy akkor költöztem külön a szülőktől. Sokkal jobb volt, mint a gimi, pedig azt is szerettem.
2016. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!