Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemsokára érettségi és úgy...

Nemsokára érettségi és úgy érzem egyre hülyébb vagyok, fáradt, feledékeny stb. Valakinek valami tanács? Mtől lehet? SOS

Figyelt kérdés

Nemsokára érettségi, szűk 2 hetem van(erdélyi lány vagyok)

Már egy ideje tervezem,hogy elkezdek keményen tanulni,de mindig közbejött valami,ami miatt még nem ültem le ismételni.

A legrosszabb az, hogy egyre fáradtabb és hülyébb vagyok aminek nem tudom az okát.

Pl ma egész nap nehéznek éreztem a fejem, nem tudtam mit akartam csinálni vagy épp miért jöttem be a szobába.

Matekból tanárhoz járok, megvolt beszélve a keddi időpont, én mégis hétfőre emlékeztem és beállítottam hozzá a tegnap.-.-"

Óra végén majdnem nem is adtam oda a pénzt.

Lassú az agyam. Álmos vagyok.

Most,mikor a legnagyobb szükségem lenne a memóriámra és a felfogóképességemre.

Fogalmam sincs mit tegyek,így nem fogok átmenni.

Ti mit tennétek?

Tudtok valami jó praktikát? Veletek volt ilyen?

Egyébként a csigolyám is fáj a nyakamnál, nem tudom mennyire lehet köze.

Elvagyok keseredve :(


2016. jún. 21. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség csak egy állapot. Aludd ki magad s nullázódik.

Mentálisan fáradsz. Keress okokat amik ösztönöznek tanulásra. Amik akarást gerjesztenek benned.

Ne fáraszd magad túlságosan le. Pihenj sokat.

Próbálj meg megnyugodni s ne ezen stresszelni és gondolkozni mindig. Pihenj, tanulj felváltva.

2016. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam... szóbeli előtt 3 nappal ültem le komolyabban ismételni a tételeimet, és az egyik tanulása közben el is aludtam... aztán eljött a nagy nap, és olyan gyomoridegem volt amikor megérkeztem a suliba, hogy gondolni sem bírtam az alvásra.
2016. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megpróbálok pihenni,de nekem is kb az van,hogy elalváskor erre gondolok és nehezen alszok el.

Az éjjel is kb aludtam több mint 8 órát, ma mégis mosottsz*r vagyok.

:(

2016. jún. 21. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert oxigénhiányos a szervezeted. Járj el heti 2-3x kocogni (pl. hétfő, szerda, péntek lényeg, hogy kimaradjon 1 nap a kocogások közt, amikor pihensz) vagy bringázni egy jót.

Nem iszol elég vizet, ez is okoz fáradtságot, tompaságot, naponta igyál meg minimum 2L vizet, de inkább 2,5-3 L.

Vegyél a patikában Ginkgo Biloba-t, ami serkenti az agyi erek működését, magyarul javítja a memóriádat is és a fáradtság ellen is jó.

2016. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél elkeseredve! Ja és sok sikert az érettségihez Hölgyemény! :P
2016. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést hála már túl vagyok rajta.utolsó egy és fél hétben tanultam de nagyon sokat. Nekem angol és német is volt. Mindig tarts kicsi szünetet. Sétálj esténként kocogj. Vegyél krémet a hátadra ha nagyon fáj. Igyál zöld teát (koffein ) . Egyél szőlő cukrot. Igyál sok vizet! Menni fog ne aggódj. Sok sikert!
2016. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A biztatást is, megfogadom a tanácsokat, hátha jobb lesz!:)
2016. jún. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!