Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagy dilemmában vagyok a...

Nagy dilemmában vagyok a továbbtanulás kapcsán. Tudnátok esetleg tanácsot adni? (több lent)

Figyelt kérdés
2 egyetem érdekel, az egyik egy jogi a másik egy pénzügyi. A helyzet az, hogy úgy érzem, hogy a töri érettségim inkább 5-ös lesz, ami a joghoz kell, a matekom meg biztos, hogy 3-as, ami a pénzügyhöz kéne. A történelem mindig is érdekelt, de a jogot nem merném elvállalni a temérdek tananyag és a hosszú 5 év miatt, viszont a pénzügyi szak az csak 3 éves, de félek, mert nem tudom, hogy egy 3-as matekkal ott tudnék-e boldogulni. Mi a véleményetek mit tanácsoltok? Szerintetek bevállaljam így a pénzügy-számvitelt? Mind a két egyetemet megjelöltem.

2016. máj. 15. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hármas matekkal egyáltalán fölvesznek oda?
2016. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem lesz annyira jó a matek, menj az ősszel javító érettségizni belőle
2016. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Felvenni nyilván felvesznek, mert a törim jó lett, de a matekomat ahogy néztem a javítókulcs szerint, olyan 50-60% között lesz. A döntésben nem vagyok biztos, ezért lenne jó 1-2 tanács :/ Újraérettségizni nem szeretnék.
2016. máj. 16. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

A jó egyetemeken a pénzügy és számvitel alapszakon nagyon kemény a matek, még azok is sokszor magántanárhoz járnak matekból, akik középiskolában ötösök voltak, pluszban ott vannak a gazdasági ismeretek, ha fogalmad sincs a témáról és 3-as vagy matekból akkor nem ajánlom a pénzügyet.

Ha töriből jó vagy és érdekel, akkor szerintem kemény tanulással boldogulnál a jogon is :D

2016. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hali en psz-es vagyok, 95% kozep matekkal jottem ide, es matek 1-2bol kulontanarhoz jartam, anelkul nem ment volna


Szerintem te is jarj kulontanarhoz - mateking, tavaszmezo ilyesmikre (nyilvan ezek akkor lesznek lenyegesebbek, ha majd elkezded a sulit)


De sztem menni fog


A szorgalom sokkal fontosabb, esh tisztaban legyel azzal, h neked igenis kell kulontanar


Tobbi tantargyhoz nem matek kell, max logika

2016. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!