Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan, mitől lettél konzervat...

Hogyan, mitől lettél konzervatív beállítottságú? Milyen családból jöttél?

Figyelt kérdés

Liberálisként számomra a konzervatív emberek szinte érthetetlenek; ez egész gondolkodásul annyira idegen, furcsa, hogy szeretném egy kicsit legalább megérteni.


Nem trollkodásból kérdezek. Én középosztálybeli családból jöttem, gyerekként kevés tekintetben korlátoztak, nagyjából jól éltünk, és ha őszinte akarok lenni, nem mondanám azt, hogy kaptam volna a szüleimtől "nevelést". Könyvek között nőttem fel, sokat olvastam, és nem volt sok barátom. Rákaptam a számítógépes játékokra is. Mindig szerettem tájékozódni, érdekelt a világ működése, a tudományok, sokáig a művészetek is. Nem voltam soha közösségi ember, mondható, hogy burokban nőttem fel; az is, hogy magamat neveltem fel. 14 évesen például szüleim könyvtárában megtaláltam a filozófia részt, és nagyon rákaptam. Nem az iskolák, nem a környezetem, hanem ezek a könyvek jelentették a fő befolyást rám: Spinoza, Nietzsche, Hegel, Marx, stb.



2016. júl. 2. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Paraszt csaladbol es a kornyezetemben mindenki konzervativ volt. Most nem fogok kiseloadast tartani az eletemrol, de engem is erdekel a filozofia, pszichologia, a vilag mukodese stb es ez nem politikai beallitottsag kerdese.
2016. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Egyebkent kerdezo amit magadrol megirtal az a tipikus liberalis esete: burokban vagy, alig erintkezel a kulvilaggal, jo modu vagy, gazdabb kornyeken laktok, egy idealizalt vilagot epitettel ki magad kore, valoszinuleg pesti vagy nagy varosi vagy, sose tapasztaltad meg a borodon a kulvilagot, hogy milyen "lent elni". Szoval igen, ilyen egy igazi liberalis.
2016. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A liberális gondolkodás nem csak a jómódúaké kedves előző..

Én egy rakás cigánnyal és mindenféle emberrel vagyok körbevéve egy elég rossz környéken, de ettől még nem fogok habzó szájjal cigányozni a gyakorin.Ahogyan más embereket sem vetek meg és egyéb területeken is liberális elveket vallok..

2016. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert valaki konzervatív nem fog cigányozni.

A konzervatív nem egyenlő a rasszistával.


Moderáltan konzervatívnak tartom magam. Nincsen bajom a melegekkel de a segélyen élősködőkkel igen legyenek bármilyen színűek.

2016. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

A 2es válaszoló "lent élni"-jére reagáltam.Attól hogy tudod milyen lent élni nem kell elítélned a melegeket, rasszokat stb.

Akik itt konzervatívnak vallják magukat azok a leg ritkàbb esetben fogadnak el mindenkit származástól függetlenül.

Elég szétnézni a politika témakör pontozàsainál például.

2016. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rövid ideig megtapasztaltam, mit jelent lent élni: nem volt munkám, és jelentkeztem 2 hónapra közmunkásnak parkot gondozni. Az irodai munkával összevetve megállapítottam, hogy simán csinálnám bármeddig, ha 1)jobban fizetne, és 2)nem érne annyi irigység a többi közmunkástól. Megtanultam, hogy jellemzőbb a rossz munkahelyeken az egymás életében való rosszindulatú vájkálás, és azt, hogy a szinte nincstelen emberek iszonyatosan rosszul viselik, ha valaki közülük egy minőségibb lakásba megy haza. Ért sok jó élmény is, és a romákkal például nem volt semmi bajom; de abban is biztos vagyok, ennek a kondiba járás volt a legfőbb oka. A test kiemelten fontos a szegényebbek között; kell az ész is, kell tudni, kivel hogy' érdemes beszélni, de kell az izomerő bizonyítása is. Rengeteg élményt szereztem közmunkásként, sok rosszat is -egy idő után az irigység bántóan zavaró tud lenni-, de sok szépet is -pl. traktorozás a szabadban.:)Egyesekkel nagyon jól ki tudtam jönni; romákkal is. Ha most kéne hasonló társaság közé mennem, már zárkózottabb lennék velük, nem engednék számukra semmi bepillantást a magánéletembe. Ennek is lenne biztosan hátulütője, de a tapasztalatok alapján mégis így járnék jobban összességében. Ritka az olyan szegény, aki nem irígy; ezt tapasztaltam legalábbis személyesen. Ettől még minden jót kívánok nekik!
2016. júl. 2. 11:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem volt boldog gyermekkorom, de nem hiszem, hogy emiatt lennek konzervativ beallitottsagu. Nem hiszem, hogy ez egy valamitol alakult volna ki, mondhatni mindig is ilyen voltam.

Meg nem mindenkinek jelenti ugyanazt ez a fogalom, pl nekem a melegekkel nincs problemam ameddig nem az utcan csinaljak viszont ez igaz a heterokra is, otthon mindenki azt tesz amit szeretne...

Nem vonzodom a mas rasszba tartozo emberekhez szexualisan, ettol fuggetlenul baratkent, kollegakent tudok rajuk tekinteni.

Ezek alapjan akkor liberalis is lehetnek, de valahogy megis inkabb regi modi gondolkodasu vagyok.

2016. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kaptam egy privit, ami elgondolkodtatott; amikor liberálisról vagy konzervatívról beszélünk, és besoroljuk magunkat, az sosem egészen pontos. Igaz, hogy valójában "vegyes" mindenki. Mivel magam számára a liberalizmus elvei, elképzelései általában véve fontosabbak, és bennem jobban is hatnak, könnyen liberálisnak nevezem magam, és csak annak. Pedig bármely "oldal" mozgat valakit döntőképp, biztosan igaz az is, hogy az ellentétes oldal egyes nézeteivel, elveivel is szimpatizál. Csak ezt ritkán ismerjük fel. Vagyis mindenki vegyes gondolkodású valójában, csak van egy számunkra fontosabb, sokkal dominánsabb, preferált, identitásunkhoz jobban illő alapvető ideológiánk. De igaz az is, hogy pl. bennem is van néhány konzervatív elem, ha úgy akarom éppen nézni.
2016. júl. 3. 15:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Én csalódtam a liberális emberekben és ettől lettem modern konzervatív. Családom lényegtelen ebből a szempontból.

Egy ideig hittem benne, hogy a globális világ gondolata meg a "fogadjunk el mindent és mindenkit" eszmék jobbá tehetnének mindent. De ma már megundorodtam az olyan emberektől, akik ezt szélsőségesen meg mániákusan értelmezik és úgy látom mindez csak káoszhoz vezetne. Igenis zavarnak a migráncsimádók, a melegfelvonulások, stb. De felőlem ettől még mindenki azt csinál meg gondol, amit akar, csak engem hagyjanak békén vele.

2016. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Régi magyar köznemesi családból, ami egyik ágon történelem, másik ágon irodalom iránt érdeklődött. Az irodalomban persze nem ponyvaregényekre gondolok, hanem igényes művekre.
2016. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!