Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sikeres, de mégsem? (lent)

Sikeres, de mégsem? (lent)

Figyelt kérdés

Üdv!

Más is érzi úgy, hogy alapvetően sikeresnek számít, de mégsem érzi így?

Úgy értem, hogy 18 éves vagyok, tanulmányi szempontból évről évre jobb jegyeim vannak, versenyeken veszek részt, amin jól teljesítek, van olyan érettségi tárgy amiből az enyém lett a legjobb az évfolyamon. A közeljövőben a nyelvvizsgám is meglesz. Olyan szakra fogok járni amivel jól ellehet helyezkedni és meg is becsülik az embert.

Itthon nincsenek gondjaink, tulajdonképpen a tanuláson kívül nemsok más dolgom van. Néha sportolok, nem is nézek ki rosszul. Szóval erre lehetne azt mondani, hogy sikeres tizenéves vagyok, tekintve, hogy sokan ennyi idős korukban elkallódnak, nem tudnak teljesíteni az iskolában stb.


Ehhez képest az emberi kapcsolataim miatt nem érzem magam sikeresnek. Vannak barátaim, haverjaim de nagyon ritkán van, hogy elmennék velük valahova, vagy tényleg egy jót beszélgetnék személyesen. Barátnőm sincs, nem is nagyon alakul.

Szóval más is van ezzel így, korosztálytól függetlenül? 18/f



2016. júl. 3. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Estét'


Szintén így érzek. Csak ez hiányzik az életemből, minden másra nincs panasz.

21/F

2016. júl. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az olvasottak alapján nem vagy egy hü**egyerek, szóval nem hiszem h bárki tudna neked egetrengető bölcsességeket szónokolni.

Ha ez a problémád akkor erre kellene rágyúrni h ez ne így legyen. Mész egyetemre, új lappal kezdhetsz, élj a lehetőségekkel. (Nem az a kérdés h van e más is így mert nyilván van, a kérdés h mit kell csinálj h változtass ezen.)

2016. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Próbálj meg minél többször kilépni a komfort zónádból. Új embereket ismerhetsz meg, esetleg olyan hobbit találsz amiről eddig nem is hallottál, stb.
2016. júl. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Velem is ilyesmi van, hogy marha sikeresnek érzem magamat, jóban lettem a családommal (lekopogom), szép lett az érettségim, mindenkitől békében és boldogságban váltam el az osztályomból, és nem vagyok a világ szépsége, de elfogadtam magamat, és valahogy mégis be tudok depizni random dolgokon.

Mondjuk, nálam az, hogy nincsenek igazi barátok, az csak ilyen pillanatnyi fellángolás, mert vannak, és sokan is, szóval meg vagyok áldva velük, de most veszekedés volt mindkét fronton egész évben, szóval volt, hogy tök sokszor magányosnak éreztem magamat. A nincs barátom dolog meg olyan, hogy frusztrál, de úgy általánosságban nem jellemző mindenkire körülöttem, hogy éppen párkapcsolatban van, szóval csak konkrét esetben frusztrál.

De, igazából - úgy vettem ki, hogy most érettségiztél - szerintem arra, amit érzel, szóval, hogy szociális téren nem annyira jók a dolgok, mint ahogyan szeretnéd, pont az lesz a megoldás, hogy egy teljesen új közösségbe kerülsz. Ha csak az osztályomból/iskolámból lettek volna barátaim, szerintem én már halott lennék mostanra, nem tudom, te hogy vagy vele, honnan szeded össze az embereidet, de nagyot fog dobni rajtad, hogy kétszáz új ember közvetlen közelébe kerülsz, ahol teljesen mások lesznek a szokások, lesznek csajok, stb.


Egyébként meg mindig úgy van, hogy hiányzik valami, és ha minden megvan, akkor se tudsz folyton maradéktalanul boldog lenni, mert az így neurológiai szempontból piszkosul megterhelő lenne meg képtelenség is, úgyhogy ezzel együtt kell ezzel élni.


Én gratulálok mindenhez, és az emberek meg tényleg jönnek és mennek, ahogyan a sikerek is, lesz ez még feljebb is. :)


18/L

2016. júl. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is gratulálok mindenkinek a sikereihez!

Tényleg inkáb az a kérdéses, hogy mi erre a megoldás, mert így nem érzem jók magam.

2016. júl. 3. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi, hogy nemsokára amúgy is új közösségbe kerülsz, és szerintem a probléma majd megoldódik magától. :)
2016. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!