Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átverés volt akkor a CSOK?...

Átverés volt akkor a CSOK? Mégsem olyan sikeres, ahogy azt a Fidesz közölte? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy tiszapüspöki nő segítség helyett büntetést kapott a CSOK miatt.


Forrás:


[link]



#FIDESZ #átverés #csapda #Otthonteretési Kedvezmény
2016. jún. 18. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez a történet nem a CSOK-kal kapcsolatos, hanem az építésügyi szabályokkal.


Egyébként a CSOK valóban nem olyan sikeres, mivel csak viszonylag kevesen tudják igénybe venni. A nagycsaládosok mellett a fő profitálók az építőipari vállalkozások lesznek, őket segíti az állam. Már most is hallani, hogy az építkezések mennyire megdrágultak jelentős részben a CSOK miatt.

2016. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A CSOK egy felfújt lufi. 10+10 millióról beszélnek, amit viszont csak új lakásra vagy új lakás építésére lehet felhasználni, van minimum alapterület, kell hozzá 3 gyerek, vagy legalább a bevállalásuk (ami általában őrültség), meg ugye az egyéb feltételek (x éves munkaviszony, házasság, stb.). A normális összeg 1-2 millió forint, amit reálisan nézve fel lehet venni. Nem átverés, csak a kormány önfényezése. Az tény, hogy némileg felpörgette az ingatlanpiacot és az építőipart, ez pozitív, de a demográfiai problémát nem fogja megoldani egy kis propagandaszöveg.
2016. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a cikket, de az építőiparban dolgozom és építünk egy 10 lakásos társasházat. A 10 lakásból eddig 7 lakás kelt el, amiből 6 CSOK-os. Ebből az 6 családból 1 fog oda is költözni, a maradék 5 pedig csak befektetési szándékkal veszi.


Van már nekik lakásuk, vagy házuk és csak kihasználják a lehetőséget. Azonban én úgy gondolom, hogy a CSOK-nak elsősorban nem az amúgy is gazdag réteg további hizlalása lett volna a célja. Szóval itt megint vagy direkt, vagy véletlenül de benéztek valamit.


(Hogy jobban érthető legyen, egyesek az adófizetők pénzéből vesznek lakást, amit szépen kiadnak majd és ezáltal passzív jövedelemre tesznek szert.)

2016. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért az, aki befektetési szándékkal 20-30 milláért új házat vesz, hogy majd kiadja, az meg is érdemli. Minimális közgazdasági/pénzügyi ismeretekkel ennél sokkal jobb befektetési ötletet is ki lehet találni. Egy lakás kiadásával gond van, lelakják, nem fizetik ki, évekig üresen állhat, stb. Jó esetben, ha fizetnek tisztességesen, akkor is 10-15 év mire visszahozza az árát. Nevetséges ötlet.

A kérdésre visszatérve, én is azt látom, hogy csak propaganda volt. Nagyon sok feltételnek kell eleget tenni, és sokaknak visszadobálják a kérelmét. Ezzel párhuzamosan jelentősen megdrágultak az ingatlanok, tehát aki nem akarja/tudja igénybe venni a CSOK-ot az meg jól megszívta.

2016. jún. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: A lényeg itt az, hogy a CSOK elvileg a nagycsaládosok lakhatásának megoldására lett kitalálva, állami segítséggel. Szerintem marhára nem érdemli meg az, akinek van amúgy is annyi pénze, hogy zsebből kifizessen egy lakást.
2016. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én a 3-asra reagálva írtam. Tudom, hogy mire lett kitalálva. Mégis, ahogy a 3. írta nem azok kapják meg, akiknek szüksége lenne rá.
2016. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annak tűnik, legalábbis nehéz megfelelni a feltételeknek, gondolom. Egy szegény ember számára amúgy még a 10 milla sem biztos, hogy elég. Ha igaz, amit a 3-as ír, az gusztustalan. A mi pénzünkből gazdagodnak tovább a gazdagok. Szerintem jó befektetés ingatlant venni, elég stabil befektetés, nem nagyon értéktelenedik el, és később akár be is lehet költözni, ha több gyerek is van, addig meg ki lehet adni sok-sok pénzért.
2016. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Igaz és azért bosszant, mert engem sem vet fel a pénz. Más cégektől, tervezőktől pedig azt hallottam, hogy nem csak nálunk megy ez.


6: Tudom, én meg reagáltam rá, az 5-ös válaszommal arra amit reagáltál a 3-as válaszomra. Értem, hogy mire gondolsz, de ha te kvázi ingyen kaphatnál egy lakást, nem élnél vele? Én ezt tartom igazságtalannak és nagyon kiverte nálam a biztit.

2016. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mit tudtuk elmondani róla ennyi év után? Változott valamiben a véleményetek?
2022. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!