Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Stockholm szindróma minden...

A Stockholm szindróma minden embernél elő szokott jönni ha fogva tartják, vagy csak néhány embernél jön ez elő?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rab figyelmet és kedvességet kap akkor elő jöhet, de nem törvényszerű. Akármilyen kedves lehet az a fogvatartó, ha a rab nem képes nem gyűlölni. Ember függő.

Sokaknál akkor alakulhat ki, amikor annyira fél a haláltól, hogy a kedvesebb fogvatartójának nem akar ellentmondani és egy idő után akaratlanul is megkedveli.


Ugye nem akarsz senkit elrabolni, hogy aztán elzárva tartása alatt beléd szereteljen? :D

2016. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem! Csak érdeklődtem. :) Nagyon sokféle kérdést szoktam feltenni. pl: tegnap azt kérdeztem meg itt gyakorin hogy mennyire érződik az ózonlyuk jelenléte Ausztráliában és hogy mitől lett híres a zodiákus gyilkos :D
2016. júl. 5. 09:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kreatív vagy. :D
2016. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá kedvesség és szerintem mindenkinél van annyi idő hogy bekövetkezzen, csak mindenkinél más. Pl volt olyan lány akit több évre zárt a fogvatartója egy kis szobába, megerőszakolta, nem bánt vele túl jól, mégis amikor a rendőrök kérdezték tőle a nevét nem tudta elmondani nem hogy segítségért kiáltani.
2016. júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Ezt nem értem. Ez hogy függ a Stockholm szindrómához?

Ha jól tudom, akkor ez az a jelenség, amikor a rab beleszeret, vonzódni kezd, kötődni kezd vagy szimpatiát érez a fogvatartójához.

Nem kritizálás képpen kérdem, csak érdekel a téma. Nem értettem, hogy hogyan függ az hozzá, hogy nem tudta megmondani a nevét azzal, hogy szimpatizál vele.

2016. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy nem akarta bemártani, nem úgy érezte hogy fogságban van igazán. Legalábbis a dokumentumfilmben legjobb emlékezetem szerint azt mondták a stockholm szindróma miatt volt. Persze lehet hogy rosszul emlékszem:D
2016. júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Inessential ***** válasza:
Szerintem az utóbbi.
2016. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!