Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet 25 éves...

Miért nem lehet 25 éves kortól felnőttnek tekinteni az embert?

Figyelt kérdés
A legtöbb országba 18 éves kortól jogilag nagy korúnak tekintik az embert. Van néhány ország, ahol 19 éves kortól és van olyan ország is, ahol 20 éves kortól. Én 20 éves vagyok és rohadtul nem érzem magam felnőttnek. Egyrészt 18 éves korra valóban elvégezhető a gimnázium, de a mai világba egy érettségivel nem lehet semmire sem menni, ez szerintem nem csak Magyarországon van így. Tehát ott áll egy jogilag felnőtt ember egy érettségivel amiből nem tud megélni, de azért elmehet a dohányboltba venni alkoholt. Szerintem nem csak engem idegesít ez a helyzet, teljesen másképp festene egy olyan világ ahol az ember jogilag felnőttsége egybefonódna a megélhetésével. Tehát, hogy pont amikor felnőtté válna, akkor pont lenne egy jó kis fizetése. Szerintem ez rengeteg problémáját megoldaná a társadalomnak.

2016. júl. 5. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

"Én 20 éves vagyok és rohadtul nem érzem magam felnőttnek."


Ez a te bajod. Egy 20 éves ember már meg tud állni a maga lábán.

2016. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ma Magyarországon nagyon kevés ember tud 20 évesen jó kis fizetéssel rendelkezni.
2016. júl. 5. 23:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A jó még mindig relatív. Mindenkinek más az igénye, és valahol el is kezdeni a dolgokat.
2016. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz. De nagyon keves embernek adatik meg a jo kezdo fizetes!! Rangletrarol vagy a levelezo tagozatrol hallottal?

En spec 18 evesen kezdtem dolgozni, 20 evesen mar viszonylag jol fizeto allasom lett. Azota kulon is elek, aminek mar 15 eve. Szerintem siman jo hogy 18-tol elvileg felnott valaki.

2016. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, igazad van, 20 évesen nem igazán lehet ma Magyarországon megélni, és egy érettségi tényleg semmit sem ér, középiskola után mindenképp kell tanulni valamit... de a megoldás nem az, amit te javasolsz, hanem az, amit Németországban csinálnak: ha a gyerek 18 éves kora után is nappalin folytatja a tanulmányait, akkor ugyanúgy jár a családi pótlék.
2016. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok és én sem érzem magam teljesen és mindenben felnőttnek. Valószínűleg még 30 évesen sem fogom, mégsem mondom azt, hogy 30 éves korra tegyük a felnőttség határát. Ez egy teljesen egyéni dolog belül, de kell valamilyen jogi szabályozás. Normális keretek között, egy 18 éves képes végiggondolni a cselekedeteit és azok következményét, szóval jogilag már simán felnőttnek nevezhető.

Az meg elég furcsa szemlélet, hogy a keresethez kössük a felnőttkort. Rengeteg kérdést vet fel és nem igazán látok összefüggést a felnőttség és a kereset között. Melyik kereset számítana? A kisgyerekek hétvégi fűnyírása, a szakmát tanulók gyakorlata, a pályakezdők fizetése, a közmunkásoké? És ha valaki dolgozott, de kirúgják? Vagy, ha valaki nem akar dolgozni és élete végéig családi pótlékot, árvaságit vagy bármi hasonlót akar?


De ha körülnézel, nincs semmi konkrét dolog a jogi meghatározáson kívül a felnőttségre. Ha megnézed, 20-30-40-50-60 és még több évesek úgy veszekednek a politikai oldalakon, mint az ovis gyerekek, hiába felnőttek.

2016. júl. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze.. mivel az állam érdeke, hogy egy kussoló rabszolga legyél. aki nem kérdezi meg hogy minek még 1 stadion? miért nem látja el az egészségügy, ha vonják tőle a tb-t?
2016. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha addig kiskorúnak számítok, amíg nem élek meg a saját lábamon, akkor addig csak szülői engedéllyel dolgozhatok bárhol. Márpedig apám sosem akarta, hogy elköltözzek, az akarata ellenére kezdtem el dolgozni suli mellett és spóroltam albira, hogy el tudjak menni egyetemre, mert azt is ellenezte.

Akkor én dögöljek meg? Nem fair így kiszolgáltatni valakit, amikor már megvan a képessége arra, hogy megálljon a saját lábán.

(amúgy a 16 éves öcsémnek is kiadják a piát sok helyen, sajnos. Pénz beszél.)

20/L

2016. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!