Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet koldus mellett ugy...

Hogy lehet koldus mellett ugy elmenni hogy ne érezze magát zavarban az ember, ha nem ad? Már kerülőutakon kell járnom a boltokba

Figyelt kérdés

Nem arrol van szó, hogy sóher lennék, de ha minden utcasarkinak dobálnám a lét, ennyi erővel rájuk mehetne a keresetem is.


Pláne hogy az agyamra megy a kisebbség, meg románok, minek tapadnak rám leszolitgatni hogy mennyi az idő.mi vagyok én valami mozgo informacios központ? már borsozik tőlük a hátam.


Ma legutobb volt, hogy a gyerek kezébe adtam pénzt, hogy adja oda a hegedűs bácsinak, aki mit ad isten, még a pénzátadási szándekot nem látva megkétdezi hogy mennyi az idő.

Hát ugy adakoztunk hogy közben az arcomra csak az utálatnak sikerült kiülnie...

Mit vétettem én hogy folyamatos zaklatnak?


2016. júl. 15. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Jo kérdés. Sehogy'.
2016. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdik az időt, hogy lássák, milyen telefont veszel elő.
2016. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne adj és kész. Főleg ha ennyit puffogsz miatta :D többségük a saját hibáik miatt kerültek utcára, rengeteg az alkoholista, hazdozó is. Nem kell nekik mindent elhinni. A füledbe rakjál fülest vagy hordj fejhalgatót, nem muszáj zenét hallgatni de így legalább kisebb az esélye h leszólítanak. Ja és ne nézz rájuk mert az olyan számukra mintha ordibálnád h "SZÓLÍTS MEG". A füles használata ellenére is előfordulhat hogy valaki leszólít.. volt h egy csávó kb egy utca sarknyit jött utánam és szólongatott, kicsit se volt para :D igazából ne érezd magad rosszul miattuk, valahol ők cseszték el az életüket.. inkább azokon a családokon segíts akik tényleg rászorulnak minden segítségre..


Tudom, le leszek pontozva de nem érdekel :D azt írtam le amit én megtapasztaltam ott ahol én élek. Nálunk ilyenek a hajléktalanok.. ez van.

2016. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is olyan helyen élek ahol naponta vagy 10 kéregetőn át vezet az út, nálam egyszerű a megoldás, nem foglalkozok velük.


Csak az dühít hogy nap mint nap elmegyek mellettük és a turisták simán adnak nekik 3-4 eurókat, könyörgöm valakinek az az órai keresete amit 20 perc alatt összekoldulnak, ne mondja nekem senki hogy 1 hónapi koldulásból nem tud annyira talpra állni az ember hogy munkát találjon magának, úgy hogy egyébként egy egészséges emberről beszélünk.

Jah persze cseszni a világba meg inni a legegyszerűbb.


A mennyi az időre meg közlöm, hogy bocsi nekem erre nincs időm, a legtöbbje megtanulta hogyha fejre áll akkor sem fogok neki időt mondani, ha nagyon akarja minden 2. sarkon van egy óra, ha meg a telefonomra megy akkor kiteheti a nem jött be táblát.

2016. júl. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
áldozati attitűdöt sugárzol,ha ennyiszer betalálnak.
2016. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Én annyit szoktam mondani, hogy piára nem adok és továbbmegyek. Nem nagyon tud érdekelni, hogy mit szól hozzá. Ő cseszte el az életét, nem az én felelősségem, ha éhendöglik.
2016. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kb. sosem adtam egyiknek sem semmit, nem és érzem magam rosszul miatta. Főleg ha cigányok, de itt kb. csak azok kéregetnek.


Csak egy szép példa: édesanyám mesélte, hogy egyik ismerősétől pénzt kéregettek "kajára" a cigógyerekek, megsajnálta őket és vett nekik a közeli péküzletből pár zsemlét és valami édes kiflit. Elvették, majd a nő szeme láttára az első szemetesbe belehajították...

2016. júl. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!