Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy csövesnek mit kell mondani...

Egy csövesnek mit kell mondani a legrövidebben, hogy a legnagyobb eséllyel hagyjon békén és felfogja nem adok pénzt? Pont most volt néhány ilyen élményem.

Figyelt kérdés

Tegnap ülök a belvárosban és odajön hozzám előbb egy 50-es nő, majd húsz perccel később egy huszonéves férfi. Mindkettő pénzt akart lejmolni. Mindkettőnek azt mondtam, amit szoktam is mindig:

"Nem szeretnék segíteni" vagy "Bocs, nem szeretnék segíteni"

A nő valami olyasmit mondott, hogy "azta, de őszinte vagyok", persze nem jó értelemben, aztán még magában beszélt ahogy távolodott tőlem. (Fél órával később láttam, hogy két rendőr igazoltatja, mikor arra sétáltunk). A srácnak is ugyanezt mondtam, erre ő elkezdett velem ordibálni, szitkozódni, hogy reméli én is hajléktalan leszek, stb. Már nyúltam a zsebemben lévő gázspray-ért, hogyha csak egy ujjal is hozzám ér, pofán fújjam.


Most voltam délelőtt a boltban, kijövet sétált két alacsony, öreg cigány csávó. Ugyanúgy 10-20 forintot kértek hogy segítsem ki őket. Ugyanezt mondtam nekik, erre elkezdték ők is (rossz értelemben), hogy milyen őszinte vagyok, más legalább azt mondja hogy akar segíteni, de nem tud, stb.

Ti mit mondtok a csöveseknek, hogy ne piszkáljanak titeket, ha elutasítjátok őket? Vagy ez kikerülhetetlen?


22/F



2016. ápr. 22. 12:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani:

Bocs, épp most ittam el a pénzemet.

2016. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem tartok magamnál készpénzt. És ez igaz is.
2016. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
amúgy meg elmegyek a legközelebbi boltba velük, és veszek nekik két zsömlét, ha ráérek. Készpénz nincs, mert akkor meg ők isszák el, - hát elég bajom a saját alkoholizmusomat finanszírozni, nem fogom még a másokét is :D :D :D
2016. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer pont ráértem és pont lejártak volna az étkezési utalványok, amit az akkori munkahelyemen kaptam, én pedig nem használtam el az összeset, és belefutottam egy nőbe, aki a Fedél nélkül újságot árulta. Mondtam neki, hogy pénzt nem adok, de vásárolok neki a közeli boltban pár dolgot, ha elfogadja. Elfogadta, be is jött velem, és meg is köszönte, nagyon örült a segítségnek. Mindig nincs erre alkalmam, most már nam kapok kafetériát, készpénzt keveset tartok magamnál, pont annyit, amennyi nekem is kell a készpénzes helyekre, ahol kártyával nem tudok fizetni (kínai boltok egy része pl.), úgyhogy általában annyit mondok, hogy nem tudok segíteni, nem szoktak utánam szólni. Nemrég cigit próbáltak kéregetni tőlem, de én nem dohányzom, ők csak másodszori, erélyesebb reakcióra értették meg, hogy nálam nem járnak sikerrel.

Nem szeretek pénzt adni kéregetőknek, mert nem biztos, hogy arra költik, amire támogatnám, ha nem rohanok és tudok valakinek segíteni, veszek neki én valami élelmiszert, ha elfogadják, vagy ha van nálam olyan, amit én már nem eszek/iszok meg, felajánlom, hogy azt odaadom szívesen. Vagy visszautasítják, vagy megköszönik és örülnek neki.

2016. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Én felemelem a kezem és mondogatom hogy "nem, nincs, nem, nem adok, nincs apróm" ezt fel szokták fogni.
2016. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Lehet nem túl jó ötlet őszintének lenni, mert akkor bevadulnak ezek az alakok. (Én úgy gondolom, aki csöves az főként azért az, mert az akar lenni. Mennyi család él szegénységben, mégsem kerülnek az utcára. Csak van megoldás? Javítsatok ki, ha tévedek)

Ha azt látni, ahogy kanás borokkal járkálnak akkor csak arra tudok gondolni, hogy nekik jó így és nem is akartak változtatni azon, hogy ne ide kerüljenek...

Szóval ezeknél nem segít se jó, se rossz szó.

Tényleg mondd azt, hogy nincs pénzed és ennyi.

2016. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani nekik, hogy "Köszönöm, nem kérem". Ez őket mindig megzavarja.
2016. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"sorry I don't speak Hungarian"


az eddigiek, akiknél bevetettem, mindig csalódottan távoztak, miközben azt motyogták, hogy "külföldi..."

2016. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Hello, bocs de nem"

igazából ez eddig mindig bejött...


23F

2016. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
Semmit nem kell mondani, rájuk se kell nézni, és (ha éppen nem ülsz) továbbmenni.
2016. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!