Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért létezik az elvárás?

Miért létezik az elvárás?

Figyelt kérdés

Szerintem a "modern" elvárást az utóbbi néhány évszázadban alkották az emberek, olyan tudatalatti (vagy akár tudatos) megnyilvánulásokkal, melyek bizonyos (főként hétköznapi) események megmagyarázásával / feldolgozásával / takarózásával / betudásával nyilvánultak meg, és az évek során egyre inkább közhellyé alakult, részévé vált a mindennapi életnek, elismert lett.

A fent említett tényező nélkül könnyebb és szebb lenne az élet, sok feszültségtől, szenvedéstől kímélnénk meg magunkat.


Ott van viszont az Ősi Természetesség, amely mindent egyszerűen, a saját maga valójában "fogad" el, és elvárások, rossz érzések nélkül nyilvánul meg. Fehér a fénye, és nem piros, vagy bármilyen egyéb színű, mint például az elvárásé.


2016. júl. 15. 23:53
 1/8 A kérdező kommentje:
A tartást hitből, és nem megfelelésből nyernénk - úgy lenne a jó.
2016. júl. 15. 23:59
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem sikerült megugranod a lécet?
2016. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodjatok el szavaimon.
2016. júl. 16. 00:46
 4/8 anonim ***** válasza:

A szavaid sok toltelekszo egymas utan pakolva, ismetlesek es par ellentet es semmi konkretum nincs benne.


toltelekszavak;

"melyek" "bizonyos" "fokent" "hetkoznapi" esemenyek


ismetles

"megmagyarazasaval" "feldolgozasaval" "talarozasaval" ?! "betudasaval" ?!


reszeve valt a mindennapi eletnek - elismert lett (itt inkabb megszokott lenne a helyes szo)


A FENT EMLITETT TENYEZO NELKUL - MILYEN KIB@gSZOTT TENYEZO NELKUL? MIROL BESZElUNK?


Modern elvarosokrol igen - de mirol? Hogy tanulni kell, hogy diploma kell, hogy a nonek is dolgoznia kell, 2 gyerek kell, a ferfi nem sirhat, a no mos-foz-takarit-gyereket nevel dolgozik es kozben nezzen ki ugy, mint egy modell ab-crackkel meg comblyukkal?

A ferfinek meg Brad Pittnek kene kineznie.

Az eletuket meg egy ujepitesu kis lyukban (azaz modern panelban) kezdik scajci frankos hitellel.

Ha tehetosebbek, akkor van meg egy olebuk: csivava, francia/angol bulldog, bison havaneese, yorki, mopsz ilyesmi, valami belterjes "tenyesztotol" de azert van papirja, mert mert 100.000-ert vette az minoseg...


Na, szoval milyen tarsadalmi elvarasokra gondoltal?

2016. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kívánok vitatkozni veled.

Ne forgasd ki a szavaimat.


Egy szóval sem említettem, hogy én is elvárásoktól mentes lennék.

2016. júl. 16. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:

En se mondtam egy szoval se, hogy elvarasoktol mentes lennel.


En azt kerdezem, hogy pontosan milyen elvarasokrol beszelsz, mert azt nem irod le.

2016. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak teljesen igaza van és nem neki kéne elgondolkodni az írásodon (mert teljes mértékben megértette), hanem neked kéne elgondolkoznod az ő írásán.

Amit írtál, az egy átgondolatlan káosz. Az is sokat elárul, hogy nem kívánsz vitatkozni az illetővel és azt írod, hogy kiforgatta a szavaid. Nem forgatta ki, ezt írtad. Te magad.


Én sem értem, pontosan mit értesz modern elvárás alatt. Azt sem értem, miért pont az utóbbi pár évszázadra gondolsz. Tudatalatti vagy tudatos megnyilvánulások részt sem értem. Másmilyen van? Aztán leírsz kb. minden reakciót, amit adhatunk a dolgokra és ezek miatt az elvárás beépült az életünkbe. És most ezzel mi van?

"A fent említett tényező nélkül könnyebb és szebb lenne az élet, sok feszültségtől, szenvedéstől kímélnénk meg magunkat. "

Ha neked szebb lenne az életed, ha a pénzed helyett mást kapnál, mint amit elvársz, hát hajrá. Vagy ha a családodtól nem kapnál bizalmat és hasonlókat, hát hajrá. Hidd el, a mi életünk nem lenne könnyebb. Én pl. elvárom, hogy ha felszállok egy buszra, akkor oda vigyen, ahova jegyet vettem. Szerintem te sem örülnél, ha más országba vinne, ahol épp elrabolnának.


"Ott van viszont az Ősi Természetesség, amely mindent egyszerűen, a saját maga valójában "fogad" el, és elvárások, rossz érzések nélkül nyilvánul meg. Fehér a fénye, és nem piros, vagy bármilyen egyéb színű, mint például az elvárásé."

Wut?

2016. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jesszus az utolso mondatot el se olvastam. 😂


Kerdezo te be vagy tepve, vagy valami agymoso szekta tagja vagy?

Mar elnezest, de ez nagyon kemeny volt a pirossal meg a feherrel.


MEG MINDIG ALL A KERDES:

Pontosan milyen elvarasokrol beszelsz?

Vannak amikkel en se ertek egyet, nem azert.

IRJ KERLEK 3 PELDAT AMIRE GONDOLSZ, MINT "MODERN" ELVARAS!

2016. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!