Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolom azt h az...

Tollbogre kérdése:

Miért gondolom azt h az emberek is állatok meg hogy a lélek nem létezik, csak a tudatot próbálják megszemélyesíteni?

Figyelt kérdés
Nem csak én gondolom így, ugye?

2016. júl. 2. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
a legtöbb ember egy ösztönlény, ösztönei irányítják.. ez tény!
2016. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Mert az ember állat ugyan úgy. Egy emlős mint a kutya vagy a majom. Most az, hogy saját önzőségéből fakadóan kiemelte magát hogy ő több az még semmit nem jelent. Bár ha azt nézzük egy állat se képes elpusztítani egy bolygót csak az ember, ha így nézzük végül is tényleg sértés az állatokra nézve. A lélek szintúgy. Az embernek mindig kell valami magyarázat még ha értelmetlen is de kell neki. Minden meg akarnak magyarázni még azt is ha nem is létezik valami.
2016. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Röviden, az ember nagyobb állat, mint az összes többi állat.
2016. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Az emberek állatok, és ugyanúgy tudatok van, mint az állatoknak.

Azonban jelentős különbség az intelligenciaszint, az absztrakt (elvonatkoztatott) gondolkodásra való képesség, és egy bizonyos plusz, ami az állatokban (vagy többi állatban, ez most nem lényeges) nincs meg: lelkiismeret, jövőbe tekintés, kiterjedt felelősségérzet, stb. Emellett rengeteg pszi-képesség is többnek mutatja a tudatot, mint csupán agyi mechanizmusok végterméke.


Nem akarok éles határvonalat húzni az emberiség és az állatvilág közé, azt gondolom, hogy az embernek jelentősen nagyobb hozzáférése van az érzéken túli dolgokhoz, mint az állatoknak (bár vannak ilyen jelenségek, amelyek pedig éppenhogy az állatvilágban figyelhetőek csak meg).

2016. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pontosan, második!
2016. júl. 2. 17:43
 6/13 A kérdező kommentje:
Neked is igazad van, negyedik! De nem gondolod, hogy attól még hogy az embereknek magasabb az intelligenciaszintjük, nem kéne hogy kiemeljék magukat az állatok közül? Elvégre számos állatfaj van, ami értelmesebb más állatfajoknál, és így én max egy logikus sorba rendezõ vagy csoportokra osztó táblázatot tudnék elképzelni, amin az emberi faj van a legtetején, de semmi mást. fõleg nem azt a kijelentést, hogy az emberek nem állatok.
2016. júl. 2. 17:47
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Azért emelte ki magát szerintem, mert ezzel elaltatta valamelyest a lelkiismeretét az állatvilág leigázása felett. Bizonyos vallások írásaiban egyenesen azt olvasni, hogy az állatok az emberiség boldogulására rendeltettek.


Ma már szerencsére egyre többen gondolják úgy, hogy önmagában az, hogy képes az ember uralkodni az összes állatfaj felett, nem jelenti egyben azt is, hogy ezt szabadon és következmények nélkül teheti. De attól tartok, már a 24. órában vagyunk, és önmagában ez a felfedezés/felismerés kevés már. Az emberiség túlszaporodott, élettérre van szüksége, ez pedig az állatvilág természetes élőhelyeinek rovására megy.

2016. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Inessential ***** válasza:
63%
Nem csak te.
2016. júl. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

# 6 Itt sem ártana konkrétumokba helyezni inkább, hogy kiről is miről is beszélünk, mert nem minden ember emeli ki magát az állatok közül, sokan még elmondásuk szerint jobban szeretik az állatokat az embereknél. Az általánosítás semmitmondó. Sok embernek megvannak azok a valós szempontjai, amivel "kimerészeli" helyezni magát az állatvilágból, de nem mindenki teszi ezt.

De én viccesnek tartom, ha valaki filozófiailag ezen problémázik, mert tulajdonképpen mi is a baja konkrétan és kézzelfoghatóan? Az állatok nem szoktak ilyesmin rágódni, hogy ők vannak-e felül, vagy alul. Nem hinném, hogy terveznék, hogy valami konfereciát tartanak erről, és nem ezért, mert más a agyi felépítésük, hanem mert ez sehol sem fog érinteni egy állatot, hogy én azt jelentem-e ki róla, hogy állat vagy nem, max. az ha törődőm vele, vagy kevesebbet ártok neki.

Nekem minek címkézik az embert, ez önmagában nem fogja változtatni őt a természetében.

Ha úgy vesszük ugyanúgy, ahogy kijelentetted, hogy a "lélek" nem létezik, ugyanúgy a gondolat sem létezik, sem a tudatod, a kérdésed sem:))

2016. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

elírás,

nekem mindegy minek címkézik*

2016. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!