Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy személyiségtesztben...

Egy személyiségtesztben szereplő általános ismeretekre irányuló kérdést szándékosan tesznek fel úgy, hogy csak rosszul lehet rá válaszolni, vagy a kérdéskiíró tájékozatlanságát jelzi?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Nem, ilyen nincs, legfeljebb te nem tudsz jól válaszolni.


Ha más véleményen vagy, akkor írd be (eredeti szöveggel, szó szerint) a kérdést meg a szerinted megfelelö választ.

2016. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy például megkérdezik, hogy mit jelent egy szó, több válaszlehetőség van, én tudom, hogy mondjuk 2-3 dolgot is jelent, és a több lehetőségben ezek ott is vannak, de csak egyet lehet bejelölni, és egyet tekintenek helyesnek, de az én ismereteim miatt tudom, hogy nem csak az az egy helyes.
2016. júl. 25. 07:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szándékos, a kérdést író hibája. Én nyelvész vagyok, az iskolában belénk verték, hogy a kérdéseknek, válaszoknak egyértelműnek kell lenniük. Ehhez képest renegeteg olyan teszttel találkoztam már, ahol ilyen megfogalmazásra képtelenek voltak az írók. Mondok egy példát:


Állítsa sorrendbe az alábbiakat:


A) Tizenegy egész huszonöt század

B) Egymillió-tizenegy

C) Egy


Értelemszerűen a helyes megoldás C-A-B. Lenne, ha ezt egyértelműsítették volna a kérdésben. De nem tették, ezzel a válaszolóra bízták a sorrend alapját, tehát az is helyes megoldás, ha én a szóban előfordula "z" betűk száma alapján állítom sorba.


Mondanom sem kell, informatikában ez élet-halál kérdése.

2016. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!