Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanában miért akar mindenki...

Mostanában miért akar mindenki külföldön dolgozni? Tudom, hogy kicsit furi kérdés. De minél több választ szeretnék

Figyelt kérdés
Még szerencsére nem tartok ott, hogy erről kelljen döntenem, de én sem Magyarországon szeretnék majd élni. Miért megy mindenki Amerikába, angliába, németországba? Tudom, hogy van aki azért mert ott jobbak az esêlyei, többet fejlődik a tudása. De ha mindenki elmwgy, akkor kik maradnak?

2016. júl. 28. 15:15
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Elmegy* bocsi, elírtam
2016. júl. 28. 15:16
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Személyes tapasztalatom az, hogy a pénz, a kaland, az új környezet miatt mentem külföldre dolgozni. Azóta haza jöttem, és nem is szándékozok visszamenni, max a párommal, de akkor is azért, hogy a bizonytalan lét biztos legyen. Ha mindenki elmegy, akkor csak az idősebbek maradnak, a valamilyen fogyatékossággal élők, súlyos betegek, szegények, hajléktalanok, romák maradnak itt. Magyarán azok, akiket el kéne tartani az országnak. Ja, meg a full gazdagok, a politikusok.

2016. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert míg itthon 500 eurót keresek mérnökként, addig kint 1600 euró az alap, amire jön majd a tapasztalat szerinti bónusz, a +13. és +14. havi bér, meg a különféle juttatások.


Itthon az 500 eurót pedig úgy kaptam, hogy minimálbérre voltam bejelentve, a többi zsebből. A túlórákat pedig senki sem fizette.


Ezért megyek. Hogy kik maradnak? Akiknek köszönhető az egész helyzet és az életképtelenek / idősebbek.

2016. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Sunshinedoll ***** válasza:
60%
Én azért akarok majd külföldre menni, mert jobban keresnék elsősorban, de ezen felül azért is, mert nem tetszik az itteni kormány és az átlag emberek általános szemlélete, kilátása, és mert a szakmámban sokkal jobb lehetőségek vannak külföldön. Itt is keresett a szakma, de az itthoni technológia kutyafüle mondjuk Norvégiához vagy Japánhoz képest pl.
2016. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%

Igen, nem is maradnak mások mint az életképtelenek, fogyatékosok, idősek, románok esetleg a felsorolt tulajdonságok valamennyijével vagy minddel bíró személyek..


Mert azok akik külföldre mennek sem menekülnek szegények, ez a rossz ország megélhetetlen.


Szerintem meg akinek van egy kis esze itt is megtudna élni. Én inkább ezt az utat választottam, mert szeretem az anyanyelvem, és az országom annyira, hogy nem hagyom itt azért, hogy egy TTIK-s diplomával inkább Ausztriában sütögessem a krumplit a McDonald's-ban plusz pénzért..


Sok értelmiségi marad, nem csak az aki nem bír innen elmenni, mert nem beszél 3 nyelven folyékonyan. Olyat is ismerek, aki nem is tud angolul, de azért kiment Angliába cselédnek..

2016. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

*kiegészítés:


Én azért is megyek el, mert nem tetszik az itt lévő emberek szemlélete.


Hát igen, persze azt is el lehetne érni, hogy olyan emberekkel veszem körül magam, akik nem reménytelenek van bennük kilátás és motiváció. De aki egy ilyen egyszerű alternatíva helyett azt látja, hogy ki kell menni, hát menjen.

2016. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Legtöbben a fizetés miatt, bizonyos szakmákban négyszer-ötször annyit keres külföldön, mint itthon, sőt van amelyikben tízszeresét, a többségük szívesen maradna, de nem tud megélni.
2016. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
37%

" nem tud megélni. " nem TUD. Mint a víz alá nyomott ember, képtelen, az értelemszerű törvények megkövetelik, hogy aki nem kap levegőt az meg is hal.


Minél keletebbre mész annál rosszabbak az "átlag" életkörülmények, minimálbérek, fizetések. Ukrajnában, Bulgáriában borzasztó a helyzet, és még lehetne sorolni. De akkor most a keleti országok népességének 50%-a legyen olyan elkeseredett, hogy mind nyugatra megy dolgozni, esetleg nem is a szakmájában hanem csak cselédnek?


Eddig minden fajta vélemény elhangzott, szerintem a legtöbb álláspont ami itt lehetséges képviseltetve volt, mégis 50%-ot értek el hasznosság terén, pedig én nem pontoztam le senkit sem. Mert attól még, hogy máshogy gondolom nem jelenti, hogy igazam is van.


Viszont itt a kis mikroökoszisz környezetben pont az megy, mint fentebb ország és népesség szinten. "Nem hiszem hogy igazad lenne, de azért alternatívát sem tudok nyújtani.."

2016. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Mert például szerintem egy 500 eurós fizetést nem kell siratni Magyarországon. De jellemző, hogy mindenki azonnal a magas fizetést akarja -amit itt persze nem feltétlenül kap meg- ezért ki vándorol szépen, és más ország helyzetét erősíti.


De ha valamihez lassan mindenki, egyéni szinten úgy fog gondolkodni, hogy ez nem nyereséges és elmegy anélkül, hogy bármit is hozzá tenne, hogy ez ne így legyen az alulról fogja szétbomlasztani az egész rendszert.

2016. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Mêg annyi, hogy most, amikor jönnek egész Európába a bevándorlók, így is "előszeretettel" alkalmaznak mindenhol külföldieket? Csak mert szerintem már elêg jól bemutatkoztak ezek a "menekültek" (ha lehet így nevezni...) szóval emiatt az európai országok kapcsolata is romolhat? Nem politikailag értettem

2016. júl. 28. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!