Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a megoldás arra, hogy ne...

Mi a megoldás arra, hogy ne vedd szívre az ismétlődő indokolatlan rossz indulatú megjegyzéseket, kritikákat, akár veszekedéseket? Mit mondasz ilyenkor magadban, hogy minél hamarabb lenyugodj, ne emészd és hibáztatsd magad és valahogy felejtsd is el?

Figyelt kérdés
Olyan helyzetekre értem, amikor pl. mindent megteszel egy ügy érdekében többször is, eredményeket teszel le az asztalra és csak a kritika és a megjegyzések, sehogy sem jó annak az illetőnek. Az építő jellegű kritikától ezek mind messze állnak.

2013. szept. 12. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
az, hogy bízol magadban és nem mások által ítéled meg magad. hogy miket mondok magamban, azt nem írom le, mert kitiltanának :) jót tesz még a sportolás is.
2013. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is ésszerűen végiggondolnám, hogy a kritika mennyire állja meg a helyét. Mert sokszor magunkat sokkal jobb színben látjuk, mint ami a valóság. Az emberek általában vagy alá, vagy fölébecsülik magukat, ha véletlenül el is találják, akkor mások tesznek róla, hogy ez kibillenjen.

Nekem mindig is az egyenes, őszinte beszéd volt a fegyverem, sokan nem viselik el és csodálkoznak, mert ritka ma már az olyan ember, aki ki mer állni és akár kérdőre vonni másokat, legyen az főnök, családtag, barát.

Tehát ha a helyedben lennék, én szembeállnék ezzel a kritikussal és elbeszélgetnék vele, hogy szerinte mi legyen a megoldás, hogy mindkettőnk elégedett legyen. Mert kritizálni nagyon könnyű, de konkrét javaslatot adni egy-egy helyzet megoldására már annyira nem, szóval bátran vond csak kérdőre. Én azt is meg szoktam kérdezni, hogy esetleg a személyemmel van-e a baj, mert az más. Nem kell, hogy mindenkinek szimpatikus legyek, de pl. egy személyes ellentétet ne keverjünk soha össze mondjuk egy munkával.

2013. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
90%

Te is, mint sokan mások abba a hibába esel bele, hogy azok alapján ítéled meg magad amit mások mondanak rólad. Ha rosszat mondanak, te is rossznak látod magad, elhiszed hogy igazuk van, engeded nekik hogy lehúzzanak. Ha te biztos vagy önmagadban, az értékeidben, nem tudnak meghatni a rosszindulatú megjegyzések. Nem tudom hogy munkahelyi vagy párkapcsolati konfliktus-e ez, de ha nem munkahelyi akkor van egy tippem: hallgasd végig, egy nyugodt mosollyal, ne szólj közbe. Amikor végigmondta amit akart, kérdezd meg tőle hogy: ennyi?

Ez általában elég ahhoz hogy békénhagyjanak és továbbmehess a dolgodra. Látják, hogy nem érint meg, nem veszed magadra a hülyeségeiket, felesleges a piszkálódás. Lényeg hogy ne védd magad, mert abból veszekedéssé fajulhat a dolog. Általában ilyenkor megsértődnek, bedurciznak, de te ne foglalkozz ezzel. Sajna ez munkahelyen nem használható :(

2013. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló jól leírta. Nem szabad külvilágfüggőnek lenni.Ha felmegy a pumpa, sport segít kitombolni magadból a felgyülemlett....és megyünk tovább.

Egyébként az önmagával elégedetlen,frusztrált embert nem lehet kielégíteni semmivel,amúgy nem is az én feladatom.Te megteszed a tőled telhető legtöbbet,akkor nyugodt a lelkiismereted,a többi az ő dolga,már nem a te ügyed.

2013. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt mondom magamban, hogy kapd be.
2013. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha veszélyes rám nézve, akkor ráhagyom és magamban lehülyézem, mielőbb szabadulni akarok tőle, ha nem veszélyes akkor természetesen hangosan hülyézem le.
2020. júl. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!