Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj, ha nincsenek...

Miért baj, ha nincsenek ambícióim?

Figyelt kérdés
Szüleim, barátaim egy része folyton azt mondogatja, hogy nekem nincsenek ambícióim, mert "csak" egy könyvesboltban dolgozom, és nem is akarok váltani. Én szeretem ezt csinálni, kellemes, nyugodt munka jó főnökkel, általában kedves vásárlókkal, és könyvek között lehetek, amiket mindig is imádtam. Jó a beosztás, a fizetés se rosszabb, mint a legtöbb helyen. Szüleim azt mondják még fiatal vagyok, miért nem tanulok valamit, amivel jól lehet keresni. Viszont azok a szakmák, amikkel jól lehet keresni, engem nem érdekelnek. Úgy általában nem izgat különösebben a pénz, így is megvan mindenem, amire szükségem van, emellett sok a szabadidőm is, a hobbimmal foglalkozhatok (olvasás), ráadásul mindig nyugodt és jókedvű vagyok. Ez nem elég? Miért kellene mindenkinek ambiciózusnak lennie?
2016. aug. 16. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Bármennyire is hihetetlenül hangzik, a te munkahelyed abszolút nem stabil hiába annak gondolod. Leépítés, esetleg egy főnökváltás, aki beteszi a csókosát helyetted és máris munkanélküli vagy. De gondolom diplomád sincs és úgy dolgozol ott? Mert akkor tényleg van esély erre a szcenárióra.
2016. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Szerintem csináld tovább azt amit szeretsz és ne hallgass mások véleményére. Ez maximum akkor lesz probléma amikor családot akarsz alapíttani és nem lesz elég a fizetés (bár nem tudom mennyit keresel jelenleg) Addigis így tovább!
2016. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj. Csak szokatlan mert a legtobb embernek nincs eleg onbizalma ahoz hogy azt csinalja ami jo neki.
2016. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
A diploma nem jó semmire, maradj ott ahol vagy, mert csak időt pazarolnál a megszerzésével.
2016. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nem baj, egy vetélytárssal kevesebb. :D
2016. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem stabil persze, bár egyelőre jól megy a bolt és elégedettek velem, de manapság melyik munkahely stabil? Ha mondjuk könyvelő lennék, nem küldhetnének el bármelyik nap? Szerintem nekem könnyebb lenne ehhez hasonló munkát találnom, mint annak, akit egy nagyon szuper, jól fizető munkahelyről küldenek el. A fizetés pedig annyira nem rossz, ismerőseim, diplomát igénylő munkakörrel, nem keresnek sokkal többet. Egyébként nekem is van diplomám, de nem szeretnék azon a területen elhelyezkedni.
2016. aug. 16. 16:30
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

10-ből 9 nő nehezebb munkát végez nálad.

Joggal fognak leköpni és p..cinak hívni.

2016. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek világmegváltó terveim, de azért dolgozom, hogy végre tényleg 100 %-ig önálló lehessek. Legyen egy saját lakásom, nyugodt életkörülményem.

Téged ez sem izgat?

2016. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Könnyebben találnál munkát?

Te egy 18éves szőke miniszoknyással fogsz versenyezni a következő munkahelyeden és veszteni fogsz!

Kicsit el vagy tájolva

2016. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyugodt életkörülményeink vannak, nagyszüleimtől örököltem egy kicsi lakást, jelenleg ott élünk párommal, gyűjtögetünk szép lassan egy nagyobbra, ha majd később gyereket szeretnénk. Még 5 évig biztosan nem aktuális a dolog. Amúgy nagy igényeink nincsenek, programokat leginkább ingyen szervezünk (kirándulás, kerti grillezés barátoknál, kutyázás, stb), úgyhogy bőven kijövünk a fizetésünkből, pedig párom se keres annyira jól, bár tény, hogy nálam többet. Nem értem az embereknél ezt a hozzáállást, miért kell mást lenézni a munkája miatt? Vagy esetleg azért, mert ő kevesebbet dolgozik, mint a másik? Minden ember más, mindenkit más tesz boldoggá.
2016. aug. 16. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!