Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar emberek miért ennyire...

A magyar emberek miért ennyire autó mániások?

Figyelt kérdés

A többség élni se képes autó nélkül, holott rengetegen rá se szorulnak.


Az 500 méterre lévő boltba képesek autóval menni, pedig egy kis felfrissítő séta sosem árt.


A 100 ezreket kereső gyári munkások is autóval járnak, nagy nehezen összeszenvedik rá a lóvét.


Fenntartani alig bírják de autóval járnak.


Az autó nélküli felnőtteket nem tartják felnőtteknek.



Miért ennyire autó mániás nép a magyar?


Nyugaton élve megfigyeltem hogy egy csomó embernek nincs autója, tudnak tömegközlekedni is.


Egy kis nyugati városban élek és tömve van a villamos meg a busz mindig.


Otthon meg konganak vidéken a buszjáratok.


Ott mindenki lehajtott fejjel morogva hasít az autóval, mert autó nélkül létezni lehetetlen.



Miért ennyire fontos a magyaroknak az autó?


2016. aug. 19. 12:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Most válaszolok olyan felnőttként, akinek se jogsija, se kocsija, és 99%, hogy soha nem is lesz.


500 m séta - ezeket én sem értem a legtöbb esetben. Ha vki nagybevásárolni megy, akkor igen, mert nyilván könnyebb a csomagtartóban szállítani a 3 doboz mosóport meg 20 konzervet, mint kézben vinni, főleg ha mondjuk egy gyengébb emberről van szó. Illetve ha az illetőnek fáj a lába.


Gyári munkások autóval: főleg vidéken azért nem rögtön helyben van a munka, és ingázni kell - és még így is jobban megéri pár embernek fenntartani a kocsit, mint tömegközlekedni... rapszodikusan járó, menetrendhez nem igazodó buszjáratok, problémás átszállások, sokkal hosszabb idő alatt ér be... ilyen esetben én is inkább autóval mennék. Ha már fenntartási gondok, akkor máshol kéne spórolni ebben az esetben. De akkor már a legjobb az lenne, ha vidéken is rendesen fejlesztenék a tömegközlekedést. Ne az legyen, hogy mindennapos a fél órás eltérés a menetrendhez képest, 4 átszállással lehet eljutni a gyárig stb.


Az sztem is gáz, hogyha egy huszonéves fiatalnak, főleg férfinak nincs kocsija, akkor már sokan nem is veszik emberszámba... főleg olyanok, akiknek még szintén nincs, de a pofájuk nagy. Pl. Bp.-n minek autó? Vőlegényemnek sincs, attól még nem naplopó vagy lúzer. Előfordulhat pár alkalom, amikor szükséges lenne (reptérre kimenni csomagokkal, kórházba menni sürgősen), de annyi taxizás belefér a keretbe.

2016. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"A magyar emberek miért ennyire autó mániások?"

A magyar emberek semmivel sem autómániásabbak, mint más európai ország lakosai.


" A többség élni se képes autó nélkül, holott rengetegen rá se szorulnak. "

A többség képes élni autó nélkül.


"Az 500 méterre lévő boltba képesek autóval menni, pedig egy kis felfrissítő séta sosem árt. "

Aki megteheti, az megy. Nyugaton ugyanígy van. Továbbá, aki nagy bevásárlásra megy, az nem fog a hátán vinni egy rekesz sört, egy csomag vécépapírt, 3 karton vizet, és akkor még a kajáról nem is beszéltem. Az autósok többsége amúgy úton hazafelé áll meg egy boltnál bevásárolni.


"A 100 ezreket kereső gyári munkások is autóval járnak, nagy nehezen összeszenvedik rá a lóvét. "

Aki kitudja hozni és szükségesnek érzi, az így csinálja. Aki nem, az nem. Aki így csinálja, általában szükségesnek látja. De ha tudsz jobb ötletet arra, amikor egy kis faluból, ahol 3 óránként megy a busz, 1 órát kell várni az átszállásra, majd a megállótól fél órát sétálni a munkahelyre, akkor mondd meg. Az autónál ilyen esetben tudsz jobbat?


"Fenntartani alig bírják de autóval járnak. "

Mégis fent bírja. Akkor mire gondolsz?


"Az autó nélküli felnőtteket nem tartják felnőtteknek. "

De.


"Miért ennyire autó mániás nép a magyar? "

Még mindig nem az.


"Nyugaton élve megfigyeltem hogy egy csomó embernek nincs autója, tudnak tömegközlekedni is. "

Örülök a megfigyelésednek. A dolgot már csak azzal kéne kiegészíteni, hogy megfigyeled ott kint, hogy mennyinek van autója, majd hazajössz és itthon is megfigyeled ugyanazt. A kérdés mindjárt meg sem születik...

De nem szükséges ezt megtenned, mert sok idődbe és energiádba kerülne. Ezért megköszönheted MZ.per.X-nek, hogy belinkelt a dologról egy statisztikát. Én is adtam neki zöld kezet, ugye te is?


"Egy kis nyugati városban élek és tömve van a villamos meg a busz mindig. "

Nem minden villamos és busz és nem mindig. Gondolom nem szálltál fel mindig és mindre. Ha csúcsidőben mész, itthon is ugyanezt tapasztalhatod. Továbbá nem mindegy, hogy milyen városban élsz. Ha egy kisvárosban, ahol minden a központban van, jól kiépített a tömegközlekedés és nincs agglomerációja, akkor persze, hogy többen használják a tömegközlekedést aktívan. Ha elmész egy egyetemvárosba, ott többen bicikliznek. Ettől még nem fognak az egész nyugaton.


"Otthon meg konganak vidéken a buszjáratok. "

Hát amikor egy nap 5 busz megy egy zsákfaluba, akkor nem meglepő. De ajánlom a Budapest-Pécs járatot vagy Budapest-Kaposvár járatot. Sokszor tömve van. De belvárosi buszvonalak közt is van ilyen.


"Ott mindenki lehajtott fejjel morogva hasít az autóval, mert autó nélkül létezni lehetetlen. "

Ha lehajtott fejjel morogva hasítanának az autóval, az első kanyarnál karamboloznának. Milyen kísérlet segítségével szűrted ki a morgásuk hangját a motorhangtól?


"Miért ennyire fontos a magyaroknak az autó?"

Válaszolok ismét a kérdésre, amit már harmadszor tettél fel: Nem azok. (És személy szerint kicsit aggódok érted.)


"Egyáltalán nem nagyobb Nyugaton az autómánia! "

De. A tények makacs dolgok.


"Ausztriában élek, az itteni szegények nem járnak autóval. "

Tesóm dolgozott Ausztriában síelős városban. Ott szinte senki sem járt autóval, hanem felvonóval mentek. Most akkor Ausztriában mindenki felvonóval jár?

Most egy nagyobb városban dolgozik. Állítása szerint ugyanannyian járnak autóval.

Az itteni szegények sem járnak mind autóval.



Esetleg valaki tudna a témához kapcsolódóan cikket ajánlani? Arra gondolok, hogy mi ennek az egésznek a pszichológiai oka? Hogy valaki kitalál egy felületes személyes tapasztalatból valamit, általánosításként ráhúzza a világra és negatívan kivetíti másokra? Pokemon go, facebook, autók... Ez miért jó?

2016. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Amúgy a drága az autó dolog is relatív, egy átlag dolgozó család simán fenntart egy autót.


Na meg akárhogy szidjuk, valljuk be, az autó király dolog. Lehet hogy nem nélkülözhetetlen, de mégis jó ha van.


De ennyi erővel vitatkozhatnánk azon, hogy minek nézünk tv-t, miért van internetünk, miért nem tudunk okos telefon nélkül létezni. Minek veszünk új cipőt, ha még a régi is jó, minek fürdünk minden este ha másnap úgyis koszosak leszünk...

2016. aug. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A 12-es, s hozzá hasonló véleményen lévő embereknek teljesen igazuk van. Kedves kérdező! Olyenkor már nincs pofád válaszolni, amikor egyértelműen látszik, hogy egy buta senki vagy? :)
2016. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*olyankor :)
2016. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A statiszika torz.


A szélesebb középosztály miatt jut több autó átlagban 1 emberre.


Magyarországon arányaiban több szegény jár autóval mint pl Ausztriában.

2016. aug. 20. 00:47
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg bizonyíthatnád is az állításaidat...
2016. aug. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 MZ.per.X ***** válasza:
Mindig szeretem a csak azért is úgy van ahogy én mondom hozzáállást.
2016. aug. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!