Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amerikában tényleg sokkal...

Amerikában tényleg sokkal több szabadidejük van az embereknek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 20. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
igen, sőt még a kerítés is kolbászból van
2016. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Persze, ott 4 órás egy munkanap... Se.
2016. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MZ.per.X ***** válasza:
Persze, ott még az idő is lassabban telik.
2016. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, mert ott nem 24 órából egy nap, hanem 30-ból. Se többől, se kevesebből. Nem 27, se nem 28, de legfőképp nem 29. 31-ig ne számolj. 30 a szám.
2016. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem találom azt a kérdést hogy linkelhessem, amiben egy Amerikában tanuló magyar diák írta le az ott érzett szabadságot. Egy kemény iskolában járt odakinn, de a magyar iskolában háromszor kellett többet tanulnia. Iskola után a ház felnőtt tagjaival irány egy erdei kirándulás, vagy a többi diákkal gördeszkázás. A ház emeletén lévő szállásán nem úgy keresték fel az osztálytársai hogy megfáradtan és gondterhelten becsengettek hozzá, hanem kívülről felmásztak és megviccelték az ablakon történő bekopogtatással.

De a hozzánk közelebb eső nyugati országokban is meg lehet állapítani azt hogy az emberek nincsenek kiégve valami értelmetlen munkában. Maga a munka mennyisége akár lehet több is, nem az számít, hanem ha érzik hogy van értelme a munkájuknak mert ők is előbbre jutnak vele és nem egyoldalúan csak egy elvtársakból lett tőkés réteg, akkor nem érzik fárasztónak vagy időt rablónak.

2016. aug. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen igaz ez, viszont mivel jóval kevésbé gondterheltek, sokkal kiegyensúlyozottabbak és kipihentek. Ettől pedig kevésbé fáradtak és több mindent tudnak csinálni akár munka után, akár a hétvégén.


Arról nem is beszélve, hogy lényegesen többet keresnek, az árak pedig max kétszer olyan magasak, mint itthon.

2016. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy nekünk van sztereotípiánk a "hülye amerikaiakról", nekik is van a "lusta európaiakról".


Rengetegszer hallottam, hogy magukra azt mondják az európaiakkal szemben, hogy "we live to work, they work to live". Mi (amerikaiak) azért élünk, hogy dolgozzunk, ők (európaiak) azért dolgoznak, hogy éljenek.


Nemrég láttam egy interjút David Cross-szal, amerikai színész, de a sorozatát Angliában forgatja, és mondta, hogy ott nem dolgoznak elég keményen, mert ő minimum 12-14 órás munkához van szokva, ott meg 10 óra után nem dolgoztak tovább.


Nem tudom, hogy ez csak a szakma miatt van, de az átlagos amerikai nem a Lilaakác Közben él, és pletykál egész nap.


Sok embernek nem csak egy állása van.

2016. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5


Itt van a kérdés amiről beszélsz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


és az utolsó az én válaszom...

2016. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Ezeket a kérdéseket szinte kizárólag olyanok teszik fel meg olyanok osszák az eszet a válaszokban akik még Ausztriában sem voltak, nemhogy az USA-ban.
2016. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Jartam Ausztriaban, eltem Angliaban es 10+ eve az USAban elek...tudom mirol beszelek.


Hetfotol pentekig reggel 9tol 5 ig dolgozom. Nincs szuksegem, (se energiam, se idom) egy ujabb allast a nyakamba venni.


Egy evben 2 het szabadsag jar. A fonokom laza, es tudja, hogy Magyarorszagra nem eri meg nekem hazalatogatni 2 hetre, igy olyankor ad 3 hetet, de amikor nem megyek Europaba, akkor egy evben max 2 hetem van, es nem szereti, ha egyben kiveszem mind a 2 hetet. De ha elobb el kell mennem (mert pl. fogorvoshoz megyek) vagy kesobb akarok bejonni, mert a kocsit leadom a szervizben, akkor azt mindig megengedi es nem varja el, hgoy aztan tovabb maradjak bent.


Mas munkahelyen szigorubban veszik ezt. A paromnak pl. "belyegezni" kellett. Vagyis kartyaleolvasas mikor bement, kartyaleolvasas mikor kiment ebedszunetre, majd megint mikor visszament, majd a nap vegen ujra. Es ha kesett, akkor a havi/negyedeves ellenorzesnel szova tettek. Viszont minel tovabb dolgozott (evek), annal tobb szabit tudott osszegyujteni. Egyszer egy egesz honapig otthon volt (fizetett szabin).

2016. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!