Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy nyilt csoportban...

Ha egy nyilt csoportban livolok azt az ismeroseimnek mutassak? Marmint h liveolok?

Figyelt kérdés
Ez egy nyilt csoport ahol angolok vannak nem hiszem,hogy az ismeroseim benne lennenek..

2016. aug. 31. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent a "liveolás"?
2016. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
élő videó
2016. aug. 31. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a kérdés más részét nem értem, hála az ékezetek hiányának és a ragozási hibának.

Most mit akartál mondani?

"ismerőseimnek mutassák (meg)"? <-- kik mutassák? felszólítás?

"ismerőseimnek mutassam"? <-- vagyis mutassad-e meg

"ismerőseimnek mutatják"? <-- megmutatja-e a rendszer, az oldal, az akármi, vagyis hogy fogják-e látni


De olyan, hogy "azt az ismerőseimnek mutassak", az a magyar nyelv szabályai szerint értelmezhetetlen.


Nem nyelvtannáciskodni akarok (na jó, egy kicsit de), viszont mikor a fogalmazási hiba már félreértést vagy értelmezési nehézséget okoz, akkor szólok.

2016. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugye nem paráználkodni akarsz a többiek előtt?
2016. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 dehogyis is :D

#3 köszönöm,hogy kijavítottál nem foglak megalázni,hogy jaj te nyelvtan zseni menj nyelvtan tanárnak stb..

inkább megköszönöm.. többé ez nem fordul elő :D :)

2016. aug. 31. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok megint. Köszi, hogy nem akarsz megalázni, bár leperegne, mert egyébként is nyelvtan tanár vagyok, a javítgatás meg szakmai ártalom, ezt tudom magamról. :)

Csak zavar, mikor azt látom, az emberek a legegyszerűbb mondandójukat sem tudják érthetően kifejezni, és így is annyi félreértés generál konfliktust a társadalomban, hogy szerintem az csak még jobban elmérgesíti a már amúgy is meglévő konfliktusokat, ha valaki nem tudja jól megfogalmazni, mit szeretne mondani. A kommunikáció az alapja minden jó emberi kapcsolatnak (sok éves boldog házasság után mondom ezt).


Azon kívül azért hívtam fel erre a figyelmet, mert addig nem tudok válaszolni a kérdésre, amíg nem tiszta, mit értettél pontosan.


Visszatérve a kérdésedre: arról lenne szó, hogy ha live-olsz, akkor azt az ismerőseid is látnák-e?

2016. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos pontos választ én sem tudok, de próbálok segíteni a logikámmal :)


Egyszer az egyik ismerősöm játszott, és jelezte a neve mellett, hogy éppen játszik. Illetve azt is mutatja, hogyha csoportban beszélgetnek. Úgyhogy szerintem igen, látszik ha live-olsz. :)


De a számítástechnika rovatban ennél pontosabb választ is tudnak adni. Nyugodtan rakd fel oda is a kérdésed. Tudom, a GYK szabályzatban benne van, hogy kétszer lehetőleg ne rakd fel ugyanazt a kérdést, de ha nem érkezik kielégítő válasz a témával kapcsolatban, nyugodtan megkérdezheted még egyszer máshol. Az is lehetséges megoldás lenne, hogy jelentem a kérdésed, hogy rossz kategóriában van. De nem merem, mert nem akarom, hogy esetleg emiatt töröljék a kérdésed, vagy akármi.. tehát hogy ne süljön el rosszul a dolog.

2016. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 köszi :)
2016. szept. 1. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!