Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet boldog az aki...

Hogyan lehet boldog az aki nem képpes megvalósítani az álmait?

Figyelt kérdés
Mert pl. Nincs annyi pénze, hogy megvegye amit szeretne vagy elutazzon oda ahova akar. Annyit sohasem fog keresni, hogy elérje amit szeretne.
2016. szept. 1. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ mit szeretne megvenni? Egy Rózsadombi villát vagy egy kis házat egy faluban. Reálisan kell gondolkodni, s addig nyújtózkodni ameddig a takaró ér. Nem a lehetetlent kell kívánni.
2016. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
sehogy
2016. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Pl spóroljon. Éljen szerény körülmények között, így minden hónapban félre tud tenni 10 ezret vagy többet is. Így évek múlva lesz pénze és elutazhat.
2016. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Úgy, hogy lemond az álmairól.
2016. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Más álmokat keres vagy körbenéz a házatáján boldogságért és megtanul örülni az apró dolgoknak is, pl hogy van egyáltalán fedél a feje fölött, élnek a rokonai vagy pusztán megadatott neki az a lehetőség, hogy reggel rá tud állni a két lábára és ki tud menni magától a wc-re. Amikor pedig már tudja ezeket is értékelni, akkor elkezdhet méginkább magába nézni, mik azok a rejtett dolgok, amik még képsek örömet okozni. Pl szeret beszélgetni? Persze, mert vannak emberek, akikkel tud, akkor legyen többet velük.. Vagy nincsenek ilyen emberek, akkor legyen ez a cél és amint, találsz már is lesz boldogság. Vagy tanulj meg örülni, már csak az útnak magának is, amikor küzdesz a nagyobb álmaidért. Minden egyes lépésnek, ami közelebb visz. Lehet a büdös életbe még egy autóra se lesz pénzem, de minden hónapban, mikor el tudok tenni 10-20.000 ftot, boldog vagyok. Van, akinek ez sem megy és mellette ráadásul élek. Nem szabadna csak a angy álmoknak élni. Meg kell tanulni kisebb dolgoknak is örülni.. De azért sosem szabad elfelejteni álmodozni.
2016. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

A Disney cég névadója valamikor azt mondta, hogy ha meg tudod álmodni, meg is tudod valósítani. Ő megcsinálta. Keresni kell a lehetőségeket, hogyan tudod elérni az álmaidat.

Én például idén kuponokkal utazok, kedvező áron. Vagy pl. befektettem némi pénzt egy ígéretes lehetőségbe, amiből most már volt bevételem is, egyelőre csak kevés, a befektetésem mértékében, de ezt majd növelem.

Ne várd, hogy az álmaid az öledbe potyogjanak készen, tenni kell értük.

2016. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Én nem ilyen álmokat kergetek. Azonban szerintem az álmok azért vannak hogy hajtsák előre az embert, és az élet lényege az is hogy a hozzájuk vezető utat is élvezzük. Ahoz hogy élvezzünk valamit viszont kellenek negatív élmények és nehézségek is az életben ami után boldogak tudunk lenni.
2016. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Na, a lusta emberek, akik várják, hogy szájukba repüljön a sült galamb, lepontozták a válaszokat. :-) No, nem baj, én veletek ellentétben sorra valósítom meg az álamimat, amire még azok is rácsodálkoznak, akiknek sokkal könnyebb lenne, mert jobb lehetőségekkel indultak, mint én. Na, további jó csodavárást.
2016. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

1. Reális, elérhető célokat tűz ki maga elé, lépésekben halad, nem várja azonnal a csodát. "Annyit sohasem fog keresni, hogy elérje amit szeretne." - Ha luxusvilláról és fényűzésről álmodik az ember, azt valóban nehéz elérni. Viszont normális életszínvonalra (ahol talán nem a legdrágább, de luxuscikkekre is költhet az ember ill. szerényebb módon, de utazhat) fel tudja küzdeni magát az ember, akkor is, ha nagyon lentről jött.


2. Nem a kifogásokat keresi, hanem tesz az álmai megvalósításáért. Sokszor nehéz és szinte mindig kemény munka árán, de szerintem megfelelő kitartással és akaraterővel igenis el lehet érni bizonyos célokat. Itt vagyok erre én is, mint elő példa - szegénységből, borzasztó családi háttérrel (alkoholista apa, borderline anya) elértem azt, hogy bár luxusra nem futja (igaz nem is vágyom rá), de rendezett körülmények között élek, jó munkám van, korrekt keresetem, nem kell számolgatnom hó végén a pénzt, futja évente több utazásra, mindenféle kütyükre, autóra, stb. is lenne pénz, de ezekre nincs szükségem, így nem költök rájuk. Idén először a tengerentúlra is eljutottam. Majdnem 10 évembe telt idáig jutni, amiből az első 5-6 brutálkemény volt, de megcsináltam. Ha feladom, még mindig ott nyomorgok, ahol akkor.. Szerencse, hátszél, segítség nélkül megcsináltam, pedig nem vagyok szuperhős, akkor más is meg tudja.


3. Értékeli, megbecsüli az életben az apró örömöket.


4. Nem a múltban él, de nem is a jövőben (álmodozni jó, de az álmok nem maguktól válnak valóra..), a jelen helyzetből próbálja kihozni a lehető legemberibb körülményeket - ez a 3-as pont nélkül viszont nem igazán működik.

2016. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Apám nagy szegénységben nőtt fel, köszönhetően a háborús időknek, ami keresztbe tett a szüleinek. A fehér kenyér ünnepi eledelnek számított. Tanult, küzdött, jó szakembernek ismerték meg, vezetőként ment nyugdíjba, és olyan nettó nyugdíja van, hogy sokaknak a bruttó fizetésük sincs ennyi. No, például így is lehet. Ja, de nem ült ám a pocsolyában, hogy ha szegénynek született, akkor úgy is maradt, ő kimászott a szegénységből.
2016. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!