Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűz esetén kit mentenétek ki,...

Tűz esetén kit mentenétek ki, egy kutyát vagy egy ismeretlen embert?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy égő épületben vagy és ki is tudnál menekülni, viszont tőled nem messze (de ellenkező irányban) egy ismeretlen ember, illetve egy kutya van, de egyedül egyikük sem képes kijutni. A helyzet úgy alakul, hogy csak egyiküket van lehetőséged kimenteni. Melyiket választanád?

Vagy ha egyiküket 100% hogy ki tudnád menteni (elsőként) de másikukat csak pl 50% hogy kihozhatod időben, mi lenne a sorrend?

A kérdés csupán fikció, a "kutya" szó egyéb állatra is kicserélhető.



2016. szept. 6. 16:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%

Gyanítom eszméletlen mind a kutya, mind az ember is, azért kell őket kimenteni. Ebben az esetben a kutyát menteném, mert az embert nem bírám úgyse kimenteni, 43 kilósan nekem nincs akkora erőm, hogy elcipeljek egy emberi lényt, csak akkor ha csecsemő és kevesebbet nyom mint egy kutya. Felnőtt embernél viszont esélytelen.


Az meg teljesen lényegtelen, amit előttem írtak, hogy mit mond a jog arról, hogy az embert kell először menteni. Ha én vagyok ott egyedül a tűzesetnél úgysem látja senki, hogy kit mentek ki, kit nem! Ha meg nem egyedül vagyok, akkor meg majd kimenti más azt az embert, aki nálam rátermettebb a feladatra!

2016. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 80%-os, kérlek állítsd le magad és ne trollkodd szét a kérdésem! Ha nagy átlagban hasznosnak ítélik a válaszaidat, nem nézném ki belőled, hogy így viselkedjél...

Én is az embert menteném ki egyébként, persze csak ha képes lennék rá. 82%, te írtad eddig a legjobb érvelést - amúgy mindenki válaszát hasznosnak ítéltem, mert azok! egyedül az "állatkertet" nem értékeltem - és én is így gondolkodnék. Most egyébként fikcionális a dolog, szóval tegyük fel, hogy ugyanúgy elbírtok egy embert, mint egy kutyát.

2016. szept. 6. 16:47
 23/29 A kérdező kommentje:
Viszont valaki magyarázza már el nekem, hogy miért kell lepontozni azoknak a válaszait, akik az embereket mentenék?? És miért növekszik a "kutyát, mert utálom az embereket" százaléka? (őt sem pontoztam le)
2016. szept. 6. 16:48
 24/29 anonim ***** válasza:
60%
#23 Mert ebben a kategóriában sok a lelkileg megnyomorodott, elkeseredett ember gyűlölő.
2016. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

Én mindenképpen az embert menteném ki, mert szerintem egy ember élete, aki ráadásul még a "fajtársam" is, többet ér, legyen az akár olyan, akit szeretek, akár olyan akit nem. Ha nem így tennék, akkor szerintem életem végéig bűntudatot lenne, hogy metmenthettem volna valakit, de nem tettem mert helyette egy állat életét helyeztem előbbre.

Most ez a véleményem, más kérdés, hogy ha valóban ott lennék egy égő házban egy kutyával és egy emberrel, akkor hogyan döntenék.

2016. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
4%
ha az adott ember egy jó csaj, akkor őt :D
2016. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
61%
Én is éppen azon gondolkodtam, amit a 21-es írt. Bár nem 43 kiló vagyok, de nem túl aktív lányként nincs akkora izomerőm, hogy ki tudjak cipelni egy embert. Szóval én magam a kutyát menteném, és keresnék egy nagyobb darab férfit, vagy akár többet segítségként az embernek.
2016. szept. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
64%
egyiket sem. Rohadtul nem fogsz ilyen helyzetben foglalkozni a többiekkel.
2016. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A kutyát ,nem láttam semilyen embert istenre esküszöm!
2018. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!