Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kolisként tényleg azt csinálha...

Kolisként tényleg azt csinálhat az ember, amit csak akar, vagy azért rá lehet szólni az illetőre?

Figyelt kérdés
Most lettem kolis, van egy szintén elsős szobatársam, akit nagyon nem bírok.. Már rögtön első nap kibeszélt, amiért nem vagyok bulizós típus, de nem is ez a lényeg. Van, hogy hajnali 1-2ig beszél a fiújával a szobánkban, kicsit sem zavarja, hogy én is ott vagyok.. Persze amint elmegy a fiú, már nyávog, hogy én miért nem alszok, ő már aludna.. Persze nekem meg van úgy, hogy 8-tól van órám, és borzalmas 4-5 óra alvással egyetemre menni, volt, hogy előadásra nem is mentem be, mert tudtam, hogy úgy is elaludnék. Múltkori esténk pedig konkrétan úgy telt, hogy én kómásan visszaértem a koliba 10 körül, meglepően megint ott beszélgetett a sráccal, megkérdeztem, meddig marad még, mert én már aludnék, 8-tól órám lesz, azt mndta, hogy akkor megy, nem zavar.. Hát ahogy visszaértem a zuhanyzásból, bedőltem az ágyba és elaludtam, észre se vettem, hogy a srác is ott aludt, de este (szerencsére) nem keltem fel semmire, csak reggel láttam, ahogy kihúz a szobából. Most az ilyeneket tényleg mindig eltűrjem, vagy szóljak, hogy húzzanak már máshova este beszélgetni, mert én szeretnék aludni?
2016. szept. 18. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólj és, ha nem tetszik neki, hát költözzön el. Nálunk is csak azért szólnak, ha hangoskodik az ember 11 után, de ilyenekkel nem kezdenek semmit. Én szerencsés vagyok, mert jó szobatársakat fogtam ki, de azért volt, hogy szólni kellett nekem is, hogy örülnék, ha a tanulóban folytatnák a társalgást. Attól, hogy ott aludt a srác, még nem feltétlenül csináltak bármit is, de megértem, hogy zavar. Üljetek le szerintem és mondd el neki, hogy szeretnéd, ha a barátja csak akkor aludna nálatok, mikor te nem vagy a szobában, ha szeretnének együttaludni mennyenek a sráchoz.
2016. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

"első nap kibeszélt, amiért nem vagyok bulizós típus"


Eddig olvastam el bocsi... ilyen ember nem érett hogy egyetemre menjen. Meglásd nem marad ott sokáig. Próbálj szobát cserélni.

2016. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MZ.per.X ***** válasza:
Igazából neked kell az elején keménynek lenni, szólni és meghúzni a határokat, mert később csak még jobban a fejedre fog nőni.
2016. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!