Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok esőben bicikli...

Mit tanácsoltok esőben biciklizéshez?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a tömegközlekedést, ezért ha tehetem többnyire biciklivel járok. Viszont mikor elkap az eső folyton bőrig ázok. Milyen megoldásokat tudtok erre a problémára?

16/L



2016. szept. 19. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esőkabat, vagy vigyél magadal egy zacskót és amikor esik húzd fel a fejedre : ) :DDD írj ha ez jó ötlet :D


17/F

2016. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vigyel magaddal vizallo dzsekit, meg olyan cipobe menj ami nem azik at.
2016. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Élvezd az esőt! :)


Ha meg nem tudod, akkor nézd meg előre az időjárás-jelentést, és ha van esély esőre, akkor vigyél magaddal valami esőkabátot.

2016. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is bringával járok egész évben, kivéve, amikor leesik a hó és ráfagy a járdára. Akkor marad a busz. Szóval, figyelem az időjárást és ha tényleg esik, nem szemerkél, hanem ha esik, akkor kénytelen vok busszal menni. Olyan sokszor azért nem esik. Vettem egy tömbjegyet, vidéki vok, így felszállok a buszra és megyek. Ha csak kicsit esik, szemerkél, akkor tudok bringával menni. Hosszan inkább este esik, nappal legfeljebb 20-30 percig, vagyis ezt is beleszámolom, hogy vajon eláll-e az eső? Hazafelé pedig, amikor busszal megyek, akkor volt, hogy lesétáltam, 40 perc, mert nem volt kedvem napsütésben, száraz időben busszal utazni 15-20 percet. Ha hazafelé bringázok és elkap az eső, akkor vagy ázok egy kicsit, ha nagyon esik, akkor beállok vhová. 10 perc múlva abba hagyja.

Viszont tényleg jó egy vízhatlan dzseki, meleg is lesz októbertől, vettem aláöltözőt, nadrágot és felsőt.

Vettem egy dzsekit és egy biciklis kesztyűt. Ez egy havi bérlet ára volt tavaly, 7000 ft. Már a többszörösét behozta. A lidl-ben vettem az aláöltözőt, ha veszel, akkor ne olyat vegyél, amiben neylon van. Ez ne legyen benne, mert vettem ilyet és beleizzadok.

Nekem sok pozitívat ad a bringa egész napra. Én nem a tömegközlekedés miatt járok bringával, hanem azért, mert nem vagyok vmi beszédes a munkahelyen, elég nekem ott a kollégáim. Szeretem őket, de sok(k) lenne hazafelé is. Mindig megemlítik a bringát, vigyázzak magamra, öltözzek fel, stb., érdeklődnek, kedvesek. De ilyen a természetem, jobban szeretek hazafelé egyedül menni.

2016. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sárvédőt a biciklire elsősorban. A lidis cuccok jók meg sokba se kerülnek. A helyedben én két esődzsekit is vennék, amiből az egyik nagyobb méret, hogy több cucc férjen alá. Vízhatlan cipő helyett meg olcsóbb egy kamásli. Szakadó esőben jól jön egy baseball sapka és egy színtelen vagy sárga lencsés szemüveg. Egy kesztyű is sokat javít a komforton, még olyankor is, mikor azt gondolnád, hogy nem kell az még. Én 10-12 fok alatt hordok. És ha esőben kell elindulnod iskolába, akkor indulj el hamarabb és lassan hajts, hogy ne izzadj meg, mert a nylon alatt nem tudsz párologtatni és belülről ázol el. Hazafelé mindegy, akkor már le tudsz tusolni. És fontos a világítás is!
2016. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esőkabát+ valami vízálló nadrág+ lehetőleg valami sport cipő.
2016. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!