Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz szerinted a "mai...

Mit gondolsz szerinted a "mai fiatalok" lebutítják a magyar nyelvet? (Gondolok itt szóösszerántásokra, szóröviditésekre pl. Vagyok➡Vok,1szer stb. ) (TISZTELET A KIVÉTELNEK)

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Némelyik kimondottan idegesítő, pl: gyümi, fürcsi, tejcsi, szopcsi, stb.
2016. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos kor után az esetek többségében ez abbamarad. Előbb-utóbb (írásban is) kommunikálniuk kell az idősebb korosztályokkal, és rájönnek hogy az íráskép alapján könnyen meg lehet ítélni másokat.
2016. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
sztem ja.na cs
2016. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én nem degradáltam. Olvasd el figyelmesebben a kérdésem légyszíves.És oda is írtam, hogy (tisztelet a kivételnek.)

De szerintem nem én vagyok az egyedüli, akit valamennyire zavar. Pedig én is fiatal vagyok( az ismerőseim körében is szép számmal vannak olyanok, akiket zavar.)

De ezek a csi(meg egy időben volt az, hogy minden szó végére h-t írni,meg ezek a mulatási, bulizási.A hideg kiráz tőle.Miért nem lehet normálisan leírni?

2016. szept. 21. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

"És oda is írtam, hogy (tisztelet a kivételnek.) "

Mert a te mondataid aztán nagyon szuperek...

2016. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem az általad felhozott példákkal, hanem a siralmas helyesírásukkal. A rövidítéseket, divatmarhaságokat idővel abbahagyják, bosszantó ugyan, de nem nagy ügy, mert maguk is tisztában vannak vele, hogy nem helyes úgy, csak átmenetileg hülyéskednek. Viszont mikor szembejönnek ilyen szavak, mint "a melett, megbíszható, hidjen, mien" akkor azért dühös vagyok a magyar oktatási rendszerre.
2016. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

"Én nem degradáltam."


Dehogynem. Szerinted tisztelet kell a kivetelnek, ebbol kovetkezik hulye aki nem kivetel. Az sem segit ha nagybetuvel irod.


Mindenkinek joga van ugy beszelni ahogy akar. Ha a tobbieknek tetszik, akkor at fogjak venni es elterjed. Ha meg nem tetszik a tobbieknek akkor nem terjed es hozzad sem jut el. Az uj helyesirasi szabalyokban mar olyan dolgok vannak amiert 100 evvel ezelott ugyan ugy maglyan egettek volna meg az akkori oregek.


Szoval nem lebutitjak, hanem a termesztes fejlodes resze ez, van olyan rantas ami megmarad meg van olyan amelyik elfelejtodik.

2016. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

"dühös vagyok a magyar oktatási rendszerre"


En is, mert nem az angolt tanitjak anyanyelvi szinten aminek valami haszna is lenne hanem a magyart, amit a fold 9 millio leghulyebb emebere hasznal csak.

2016. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És a selypités, pöszögés, affektálás nem idegesít? Ezt is mintha egymástól vennék át a lányok.
2016. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A "bulizási, mulatási" és hasonló szavak nem degradálják a nyelvet. Ez csupán szleng, amit egy bizonyos körön belül lehet használni, de más környezetben felejtős. A káromkodáshoz tudnám hasonlítani: Szinte mindenki csinálja, de nem mindenki előtt.


Amire valóban ráhúzható a nyelvbutítás, az a "w"-zés (woltam, waok), "h"-ház (oltásh, partih), és a "-csi"-zés (kabcsi, kézcsi). Ezek nem rövidítések (vagy nem éri meg így rövidíteni), nem praktikusak, nem szolgálnak semmi célt.


Ha ezt a választ elolvasod, szerintem érezhető hogy egy fokkal kulturáltabban írok mint az említett "mai fiatalok", mégis előfordul hogy "mulatási" felirattal küldök képet közös FB csoportba, szlenget használok Snapchaten, vagy ironikusan "bután" beszélek a barátaimmal. Néha ez viccesebb, esztétikusabb, esetleg valami olyasmire utalok, amit csak a baráti köröm ért.

2016. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!