Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te, akinek van saját lakásod,...

Te, akinek van saját lakásod, mi a problémád?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok és még sose volt biztonságos, nyugodt otthonom. Így ez a legnagyobb vágyam, azt hiszem, ha lesz egy saját otthonom kiegyensúlyozottabb, boldogabb leszek. A szívem azt súgja, talán mégse. Láttam egy kérdésnél, milyen sokan kapnak a szüleiktől lakást. Tőlük kérdezem, Nektek mi a problémátok, mi az, amitől úgy érzitek, ha megkapnátok, boldogok lennétek?
2016. szept. 26. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Én is írtam oda. A pénz nem boldogít, hiába van valakinek 10 lakása. Nekem is van, én sem mondhatom magam boldognak. Egyedüllét, magány miatt. Ha neked lesz lakásod, majd biztos akad valami amire vágysz, s amiatt leszel lehangolt. Míg nincs lakás, addig az tűnik a legfontosabbnak.
2016. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
igazabol te mas miatt vagy boldogtalan, a lakas csak egy egyszeru magyarazat amibe kapaszkodni lehet.
2016. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van, azért is érdekel mivel küzd az, akinek az én legnagyobb vágyam természetes. Köszönöm a válaszod!
2016. szept. 26. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nekem is van több, nincs kiadva. Egyikből megyek a másikba, s csak ténfergek benne egyedül. Itt is nézek egy kis tv-t, utána a másikba is. Főzök kávét, utána megyek át a következőbe, ott megint mást csinálok.
2016. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hiába van saját lakásom, meg jó állásom, attól még érzem a létbozonytalanságot. Gyűjtöm a tőkét, hogy ne függjek ennyire a munkaerőpiactól, de még messze vagyok az anyagi biztonságtól.
2016. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kaptam a szüleimtől lakást, magam gyűjtöttem rá, 30 éves koromra meglett, bár azonnal még nem tudtam beköltözni, az adásvételi aláírása után pár hónap híján egy év telt el, mire be tudtam költözni, aztán volt egy kis nyugtom, mire jött a következő nehézség, ami leszívta az energiáimat, és annyira kifáradtam, hogy erre le is csaptak, és több év után ismét munkát kell keresnem, ami nem egyszerű, a lakásvásárlásra pedig az összegyűlt tőkém legnagyobb része el is ment. Szóval jó a lakás, mert nyugodtabb légkörbe megyek haza, de meg is kell élni.
2016. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
A szomszédból minden áthallatszik.
2016. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs saját lakásom, de nekem is egy nagy célom. Nem anyagi okok miatt, hanem lelki.

A saját lakás, ad egy biztonságérzetet és egy reális biztonságot is. Nem él olyan emberekkel együtt az ember, akikkel nem akar és árthatnak neki. Nem kell senkihez sem alkalmazkodni. Nekem ez óriási szabadságot fog jelenteni, ha elérem. Főleg úgy, hogy elég frusztrált emberekkel kellett együtt élnem és szellemileg, lelkileg eléggé leterhelt a dolog.

Természetesen, akinek van lakása, ugyanúgy lehet problémája. Szerelmi, családi, személyes, anyagi, stb.

Szerintem ne úgy tekints a dologra, hogy a lakás megszerzése mindent megad. A lakás megszerzése ad egy óriási pluszt, amivel máris kevesebb dolog miatt kell aggódnod. És nagy eséllyel segít a többi célod is elérni.

2016. szept. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Boldog lennék, ha amikor hazamegyek a saját lakásomba, a szerelmemmel időzhetnék ott, és nem egyedül. És mikor a szerelmem keresésének folyamata zajlik, ne zsongjon be, hogy van lakásom, és ne akarjon egyből odaköltözni, amíg még alig ismerjük egymást. (Ilyen is akadt, pedig neki is volt lakása.)


Számomra az is egy régóta tartó folyamat, hogy egyáltalán beengedjek valakit a lakásomba. Nem elit, nem nagy, mégis talán befordultabbá teszi az embert. Mikor kollégista voltam, sokkal inkább ment a jövés-menés a szobámban. Sajátban más. Behívsz valakit, főzöl egy kávét, és a második mondata már arra fog vonatkozni, mennyi volt a hiteled, mennyibe került a lakás.


Illetve a lakást fel kéne kicsit újítani most már, boldogabb lennék, ha lenne pénzem-türelmem erre, illetve át merném engedni a munkát szakembereknek.

2016. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen azt a párat, aki a kérdésre válaszolt! Tisztában vagyok vele, hogy a saját lakás megszerzését követően sem fogom azt érezni, "hogy megérkeztem a paradicsomba, innentől nincs dolgom", éppen ezért tettem fel a kérdést. Szükségem van arra, hogy értékeljem azt, amim van, révén a lakás iránti vágy oldhatatlanul nagy bennem. Nekem pl. van egy csodálatos párom, akit semmilyen lakásért nem cserélnék le, csak hajlamos vagyok a gondokba feledkezni, ahelyett, hogy értékelném, pl. Őt.

Azt hiszem ezek azért egzisztenciális vágyak. A társ, az otthon, a gyermek, a megélhetés. Most már csak az érdekel, hogy akinek mindez megvan, azok mivel küzdenek. Valami biztos akad Nekik is, csak nem a Maslow piramis legalján. Azért az nem elhanyagolható, szerintem. :)

2016. szept. 27. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!