Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy alábecsü...

Honnan tudhatom, hogy alábecsülöm magam?

Figyelt kérdés

...és alábecsültem magam egész életem során, szülők, megaláztatások lekicsinylő helyzetek miatt pl. Honnan tudhatom mire lennék képes ahhoz képest amit én elképzelek magamról? Ha egész életemben semmilyen teljesítményt nem értem el, esetleg minimálisat vagy véletlenszerűen elenyésző erőfeszítéssel jobbat az átlagnál, amire rámondták hogy tehetség de nem lett belőle semmi és elfelejtődött. Folytonos elbukások utáni és azt megelőző és egyben okozó motiváció és akarat hiánya vagy életképtelenség és tehetségtelenség? Honnan tudjam? Higyjek a magammal kapcsolatos érzéseimnek vagy nézzem a tényeket, hogy sz*rt sem értem el egész életemben és nincs mire büszkének lennem?

20 éves vagyok.


2016. okt. 2. 05:21
 1/2 TR75 ***** válasza:
100%

Hát, ha olyanokat gondolsz, hogy "Nem vagyok jó semmire" meg "Á, ez nekem úgysem menne" meg "Minek törjem magam, fölösleges", akkor igen, alábecsülöd magad. Nyilván tisztában vagy a képességeiddel, hogy miben vagy jó.

de nekem inkább a motiváció hiányának tűnik, amit írsz, kifogásokat keresel, talán félsz a kudarctól vagy a sikertől?

2016. okt. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én akkor döbbentem rá, mikor már nagyon sokan elmondták, hogy alábecsülöd magad. Akkor elmentem pszichológushoz is, hogy valóban én ismerem-e magam ennyire félre, aki szintén megpróbált meggyőzni róla, hogy igen nagyon alábecsülöm magam.Nem sikerült neki minden témában meggyőznie, hogy valóban így van, de azért valamennyire sikerült helyreraknom magam hála neki.
2016. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!