Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagy segítségre lenne szüksége...

Nagy segítségre lenne szükségem, megmondaná valaki mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy barátom, aki nagyon fontos nekem, 19 éves végzős. Az anyja elhagyta, ezért albérletben lakik teljesen egyedul, az apja meg távol él tőle, bár ő engeteg pénzt ad neki a megélhetés érdekében. De ez a fiú teljesen össze van törve, feladta az iskolát. Már egy hónapja tart a suli, de ő több int két hete nem jár be. A barátnője, akit ellök magától, halálra idegeskedi magát. Hiába nem beteg a fiú, nem kel fel reggel, elkésik, inkabb nem megy be az iskolába. Lemaradt már most vagy 10 dolgozatról, azt sem tudja hol járunk az anyagokban, és mégcsak most kezdődött a suli. Hogyan segíthetnék neki, hogy talpra tudjon állni? tenyleg nehez helyzeben van, össze van törve lelkileg. Mit tegyek?

Előre is köszönöm,

Egy nagyon aggódó barát...



2016. okt. 3. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen melyen mar reg elmult, atalakult e dolog vagy mar reg elkestetek mire hatasos dolgokra megtanitana valaki.

Legjobb ha elered hogy beszeljen velem ezugyben es kirangatom e helyzetbol.

2016. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Hiába nem beteg a fiú"

Ez így nem igaz!

Igenis beteg - és pszichiáter kell neki!

2016. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Es szerintetek szoljak az apukajanak errol? van egy olyan erzesem hogy o sem tud semmirol.

Sot, a baratnojenek is mindenrol hazudik. Azt hazudja neki hogy jar iskolaba, hogy 5os dolgozatokat ir, es szegeny lany ezeket meg nem is tudja. Szekesfehervar kozeleben tudnatok ajanlani jo szakembert?

2016. okt. 3. 09:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy segíteni akarsz, de amíg nem ő kéri a segítséget, nem is fogja elfogadni.

Olyannal kell kimozdítani a bánatból, ami eltereli a gondolatait. Valószínűleg ez nem az iskola számára.

Mi lehet az a tevékenység vagy téma, ami kimozdíthatja?

Ha valaki jól ismeri őt, akkor tudhatja a választ.

Olyan is van, hogy valaki teljesen ok nélkül van gödörben, de neki most még oka is van rá.

Nyilván néhány kivételtől eltekintve az élet nem egyszerű, de más helyett nem tehetsz lépéseket, neki kell határozni és cselekedni. Szerintem a segítség is akkor igazi, ha kérik. Természetesen beszélgetni lehet vele, de ráerőltetni semmit sem szabad. Még azt sem, hogy feltétlenül ezt meg ezt csinálja pl. járjon iskolába. Persze szerintem is az lenne a helyes, hogy ebben a korban iskolába járjon. A nagyfokú anyagi segítség viszont sajnos ebben a szituban nem segítség, hanem rossz irányba mehet az illető. Szerintem.

2016. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem mit mondasz, nagyon közel állok hozzá, és volt már hogy sírva kérte a segítségemet.

Az anyagi támogatás tényleg nem elég, bár nem használja rossz dolgokra a pénzt. Egyébként egy tehetséges fiú, imád énekelni, sportol, de már ezekbe is kezd belefásulni.

2016. okt. 3. 10:38
 6/9 A PÁSZTOR ***** válasza:
Azt tapasztaltam, ha valakit felelősséggel bíznak meg és munkára tevékenységre késztetik jót tesz az ilyen helyzetekben. Kérd meg hogy segítsen neked mert nsz@rban vagy és muszáj megoldanod de egyedül nem megy. Ez lehet egy lány, lehet egy meló otthoni családi vagy iskolai probléma (ha a közösségért dolgoztok együtt mondjuk egy összejövetel megszervezése az még jobb) ez csak az életeden és helyzeteiden múlik. Lényeg az hogy hetente többször is beszélgess vele erről és dolgoztasd ebben az ügyben értékeled a sikereit és kezeld sikerként minden lépését. Keresd meg mi a szeretet nyelve (chatman) és közben igyekezz éreztetni vele , hogy szeretve van.
2016. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2016. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta sem volt iskolában, a helyzet csak rosszabbodik. Apja sem törődik vele, nem tudom mi lesz vele. Próbálunk vele lenni, buliba is eljött velünk, ha beszélek vele teljesen normális, de amint magára marad beburkolózik
2016. nov. 3. 12:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyű a helyzet, de bízom benne, hogy úgy dönt a barátod, ahogy kell.
2016. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!