Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van ilyen helyzetben?...

Más is van ilyen helyzetben? Néha olyan nyomorultul érzem magam.

Figyelt kérdés

Alapvetően antiszociális vagyok, kevés embert szeretek, és kevés ember szeret, még kevesebb ember a barátom, és még kevesebbel találkozom.


Ezzel már kibékültem, jó így nekem, megszerettem a magányt, már vágyom is rá, és mostmár direkt alakítom úgy a napjaim, hogy nyugi legyen a végére.


Viszont nagyon bánt, hogy mindenki, akit látok magam körül gazdag. Gazdagabb, mint én. Nem panaszkodhatom, mert vannak nálam rosszabb helyzetben lévők is, tudom.


De itt körülöttem van egy 23 éves "lány" (inkább pi.csa), akinek már saját lakása van hitelmentesen, igaz albiban él, mert a szülővárosában van a lakás. Aztán 3x annyiért vette a kocsiját, mint én, és van egy méregdrága fényképezője is. Emellett a pasijával negyedévente járnak wellnessezni, meg nyaralni külföldre. Igaz a pasi most ment munkanélkülire, mert megunta a munkáját, és a hobbijának él. A csaj meg 2 éve dolgozik.


Mindeközben ő sír a pénz miatt, de többet keres, mint én, pedig én dolgozom a többet... Mégis minden hónapra ki van számolva a pénz, és már most számolgatom mire költök, mert még messze a hó vége.



Hozzátartozik a sztorihoz, hogy én 2 hónapja vettem házat hitelre, 7millióért, most azt tettük lakhatóvá, ebben a hónapban a fűtést csináltattuk meg, mert nem ment. Nem tökéletes, de legalább nem fagyunk meg. Ezen kívül van egy 15 éves autóm, neki is szervíz kellene, mert ékszíj csere kellene, de ő jövő hónapra marad. Van 2 kutyám is, akiket szintén a fizetésemből finanszírozok, velük is el kellene menni állatorvoshoz. Az egyiket a költözéskor fogadtam örökbe, chipet még nem írattuk át, illetve elég sovány, szeretném ha a doki is azt mondaná, hogy nincs gáz.

Párom most kezdett dolgozni, nincs 3 hónapja, és nem is szakmában, így ő kicsivel többet keres, mint az én fizum fele.


Tudom, hogy ezek mind többek, mint ami a legtöbb 27 évesnek van, de azt látom, hogy itt körülöttem mindenki szórja a pénzt, egy ember van, aki hasonló cipőben jár, mint én, ő nyújt egy kis vigaszt számomra.



Szeretnék én is külföldre menni nyaralni, meg űzni a hobbim, de ahhoz a felszerelés ismét pénz. Folyamatosan agyalok, hogy milyen mellékmunkát tudnék vállalni, itt is teperek folyamatosan, de mindig megkapom ettől a csajtól (nem főnök, csak egy mindenlében kanál kolléga) hogy én nem csinálok semmit.


Iszonyatosan demotiváló, főleg hogy hallottam, hogy ő miket ért el az életben. Bár én valószínűnek tartom, hogy nem saját erejéből.



Ezt muszáj volt kiírni magamból, gondolom kapok oltásokat, de remélem lesznek olyanok, akik kicsit megértenek, és tudnak tanáccsal szolgálni, hogy tudnék előbbre lépni.


2016. okt. 19. 11:52
 1/6 anonim válasza:
100%

Nos. Javaslom kezdj el élni, ha atiszociális vagy, gondolom bulizni se sűrűn jársz el... Ami probléma, mivel nemtudod elvonni a figyelmed ezektől a dolgoktól. Menj szórakozz, arra szerintem ki tudsz spórolni egy havi fizu ból, Azt mondod 27 vagy ez eggyeltalán nem idős kor hogy ne tehesd meg, de nem is fiatal, csináld amég ki nem öregszel, szerezz haverokat, ha vannak haverok eltudtok beszélgetni a melóról, és ki tudja, lehet hogy olyan ajánlatokat kaphatsz amik felül múlják a mostani anyagiakat..

U.i: legyél pozitív. :)

2016. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom én is dühösen látom, hogy bunkó és szemét gyermekkori ismerősöm főnök már, anyagilag jóval előbbre jár, én meg sehol.
2016. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27 éves koromban én is hasonló helyzetben voltam. De ne aggódj, nem tart sokáig. Most 36 vagyok, és már nincs semmim. Kitartás!
2016. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3as, hogy érted, hogy már semmid nincs?



#1 válaszoló: bulizni nem szeretem, tömegiszonyom van, és a sok ember nagyon nyomasztóan hat. Párommal szeretnénk kimozdulni, elmenni a Velencei tóra, vagy Egerbe, vagy a Balcsihoz, de sajnos egy egész napunk ritkán van, akkor meg eddig mindig csinálni kellett valamit a házon. Ráadásul most számolgatjuk a pénzt is, hogy hó végéig kitartson.


De mindenképp tervezünk kimozdulni, ha más nem, akkor jövő nyáron Horvátországba vagy Svájcba.

2016. okt. 19. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 - hát úgy, hogy 27 évesen azt hittem, megváltom a világot. Havi negyedmillió bevétel, megvehető volt a hitel, bele fért. Volt önerőből két autóm, az egyik megadta magát, a másikat összetörték. A biztosítási pénz elment önerőre, és vettem hitelre egy középkorút. Évről évre a törlesztő többszöröződött. Mikor láttam, be fogom bukni a hitelt, a nevemen lévő házat a szüleimre irattam. Közben volt egy Kft-m, csődbe kellett vinni. Az autót persze a bank elvitte hamar. 10 év alatt semmi se maradt a nevemen, csak adósság. Közben megbetegedtem és az állandó munkám elvesztettem.
2016. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem is fogsz előrébbjutni anyagilag, ha irigy vagy, ha másoknak könnyebb (látszólag)az élet.

Amúgy ne higyj a látszatnak, a szomszédok nagy manipulátorok.


Pl. Ott a kocsi az udvarban, de nem látsz be a hűtőszekrénybe, lehet csirke-farháttal van tele v. löncshússal.


Ne hagyd magad manipulálni.

2016. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!