Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel indokolnád?

Mivel indokolnád?

Figyelt kérdés
Ha nem tetszene a neved és megszeretnéd változtatni, milyen indokot tudnál mondani, ha sem személyhez se semmilyen családi vonatkoztatása nem lenne a változtatásnak, csak szimplán szeretnél szebbet vagy jobbat. Mivel név változtatásnál meg kell indokolni, ami alapján jogosnak ítélik-e a dolgot, ha nem fogadják el 10ezer Ft úszott, a 2. kérvény beadása pedig 50ezer FT. Ha személyhez kötöm, azt az adott személy aláírásával kel igazolni így másik indok kell, ami lehet kamu is csak ne kelljen igazolni akár aláírással.

2016. okt. 24. 17:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Keresel egy olyan vezetéknevű költőt, írót, híres embert és téged ő inspirál ezért szeretnéd azt a vezetéknevet. Mellé meg írod hogy a mostanit nem igazán szereted családi okokból mert megromlott a viszonyod apáddal stb kamu...
2016. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak hivatalosan ilyesmit nem tudom elfogadnak-e mert általában olyan indokokkal adják be a kérelmeket, hogy megtudja más az apja, vagy a nevelőapja nevét szeretné stb. ilyen hogy azért mert ez esik jól és ez tetszik nem igazán :D
2016. okt. 24. 17:53
 3/23 anonim ***** válasza:
Olvasd el újra az elsőt!
2016. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ha a családi dologra gondolsz azzal az a baj szerintem, hogy megmondják ez a hülye most megváltoztatja a nevét mert az apja alá tett, aztán 10 év múlva meg megbánja, józan paraszt ésszel is ezt gondolom. Valami olyasmi kellene ami hátrányt okoz az élet valamilyen területén.
2016. okt. 24. 18:03
 5/23 anonim ***** válasza:

#4: Szerinted érdekli őket mit csinálsz 10 év múlva?

Másrészt...én még olyat nem hallottam hogy hátrányt okozott volna valaki életében a neve, elég sok ismerősöm van sokféle névvel. Sőt van akinek nem bírom mai napig leírni olyan furmányos mégsem kérem meg hogy változtasson rajta.

2016. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az a baj ilyesmivel nincs lehetőségem kisérletezni, így kétes dolgokkal nem is akarok próbálkozni, egyébként egy hátrányos dolgot mondjak, ami engem ért konkréten csak ezt is félek kifejteni, hogy pl. egy állásinterjún kifogtam egy enyhén rasszista HR-est, aki a nevem alapján ítélt, utána persze bánta, de azt is tehette volna hogy be se hív csak félre dobja a jelentkezésemet.
2016. okt. 24. 18:10
 7/23 A kérdező kommentje:
Csak ez megint olyan dolog, ami nem tetszést válthat ki, kitudja milyen ember az aki elbírálja, lehetek naiv és azt mondom nem akar velem kicseszni, de lehet még is.
2016. okt. 24. 18:11
 8/23 anonim ***** válasza:

Valós érvvel indokold meg a névváltoztatás okát (rasszista HR)


Az indoklást mindhárom szűrön vidd keresztül:érzés,hallás,tapintás


És, ha kreatív vagy ízlés,szaglás.

2016. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint ért már hátrányos megkülönböztetés a neved miatt. sztem ezt simán be lehet írni.

amúgy ez nem 100%, de én azt a részt mindig is úgy értelmeztem, hogy csak akkor 50 ezer, ha egyszer már megváltoztattad. mert úgy írják, h "megváltoztatott név újabb megváltoztatása"

Persze gondolom, utónevet könnyebb elintézni, de én annyit írtam h csak a leghivatalosabb okmányokban használom az X nevet, és mindenki Yként ismer, ezért szeretném, ha a hivatalos okirataimban is ez szerepelne. Ezt elfogadták.

2016. nov. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Na, akkor először is ennek nézz utána: mi 50 ezer? A második kérvény beadása, vagy a már megváltoztatott név újbóli megváltoztatása.
2016. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!