Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nem igénylik...

Tényleg ennyire nem igénylik a gyerekek manapság azt, hogy kint legyenek a szabadban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok öreg, 20-as éveim elején vagyok, de az öcséim, és a többi korukbeliek egyszerűen belehalnának, ha kimozdulnának. Amint hazajönnek suliból, ledobják a cuccaikat, és egész nap, szinte non-stop képesek a gépen játszani.

Nem akarok az lenni, aki huszonévesen az "ezek a mai fiatalok" dumával akar jönni, de azért számomra elképesztő, hogy ennyire agymosottak lettek a kölykök a számítógéptől. Arról nem is beszélve, hogy a nagy részük nyavajás: Gerincferdülés a folyamatos gép előtt üléstől (mert ugye a testtartásuk is szörnyű), el vannak hízva, a sportteljesítményük borzalmas, mindenre allergiásak, az immunrendszerük pocsék.. Szóval én azért még emlékszem, hogy mi is gépeztünk 10 éve, de edzésekre jártunk, kint voltunk sokat, a játszóterek szinte folyton meg voltak telve.


2016. okt. 28. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ,hogy hol laktok.

Nálunk olyan szennyezett a levegő,hogy jobb ha ki se megyek:D

Ráadásul nagyon hideg van:D

2016. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs hideg, 1 órája voltam kint rövidujjú pólóban és rövidnadrágban futni, és ha jól tudom, télen amikor kint szánkóznak meg hóembert építenek a kicsik, általában 10-12 fokkal hidegebb van, mint most.
2016. okt. 28. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Lerágott csont, de a szüleid hibája. A gyerekek mindenre rá képesek pörögni. De sokkal kényelmesebb ha a szobában ül egész nap zombiként, mint uszodába hozni-vinni, vagy karate edzésre vagy teniszezni, cuccokat venni hozzá, edzőtáborokat fizetni neki. Vesz az ember egy 100e Ft-os gépet és évekig elül vele a gyerek a sarokban. Tönkremegy az egészsége, hát istenem, az övé.
2016. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről ez a kép jutott eszembe:


[link]


Én is észrevettem a jelenséget egyébként, szomorú.

2016. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Merre laksz kérdező,megyek hozzátok:D

Én most voltam kint,pulcsi,kabát,vastag sál alap és még így is megfagytam:"D

Egyébként annyi a titok,hogy a szülőnek olyan kinti hobbit kell biztosítani a gyereknek,amit élvez.

Annak semmi értelme,hogy kiteszed az ajtó elé,hogy csinálj valamit.Minek csavarogjon a városban cél nélkül?

Egészségileg sincs sok értelme meg időpazarlás is.

Ki kell velük próbáltatni különböző sportokat,sok gyerek szeret lovagolni is,lehet menni családostól túrázni.Csak nyilván ehhez a szülőnek is meg kéne erőltetnie magát.

2016. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ezek a mai fiatalok mind hülyék lesznek, és szociálisan sérültek. Igenis igényelNÉK, hogy kint legyenek a természetben, játszótéren, mesét olvassanak nekik, elmenjenek a családi program keretei között az állatkertbe, de a szülők éjjel nappal robotolnak így könnyebb a gyerek kezébe adni az okostelefont had nyomkodja, csakhogy egyrészt amint már mondtam totál zoknik lesznek agyilagt másrészt a szemük is tönkre fog menni. Szóvel igénylenék de a szlüök vagy nem érnek rá, vagy ha igen leszarják mert nincs kedvjük gyerekkel foglalkozni, meggcsinálni bezzeg megtudják. üdv 24/F
2016. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A nevelésen múlik (feltéve, ha nem vagy ágyhoz kötve). Persze, mindenkinek van időszaka, amikor semmi kedve kimozdulni, de megfelelő neveléssel ez az állapot nem állandó.
2016. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen környezetben vannak, hogy próbálják nevelni őket, mennyire irányítják rá figyelmüket a természet értékeire, próbálnak kinti programokat szervezni...

Tudom hogy szinte függenek az ilyen kütyüktől és nem tudnak elszakadni tőlük de valahogy muszáj lenne ideiglenesen legalább...

2016. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

És mi van akkor, ha gépeznek?

Hadd legyenek el.

Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy "sejj-hajj, ezek a huszonévesek itt GYK-znak, bezzeg a mi jidnkbe mi sportótunk, hejj bezony!"

2016. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A mértékletesség a lényeg, bár az utolsó válaszoló kivételével ezt mindenki megértette. Gépezzenek, de ne egész nap, non-stop, tönkretéve ezzel egy fejlődő szervezet egészségét.
2016. okt. 28. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!