Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az, amit a szüleid sosem...

Mi az, amit a szüleid sosem mondtak el és a tanáraidtól nem tudtál meg, de fontos volt a felnőtté válás során?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, mert szerintem ez fontos egy egyén fejlődésében. Érdekel, mások milyen tapasztalatokat szereztek.


Nem érdekel mások fikázása, és a felelősség hárítása. Az érdekel, mi volt, amit magadtól, tanultál meg.

Csak kulturáltan :)



2016. okt. 30. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Főzés, felelősségvállalás, (főleg, hogy 19 évesen szültem), gyereknevelés, a baba megfürdetése. Háztartás fenntartása. Ezeket bizonyos okok miatt nem tudtam megtanulni a szüleimtől.
2016. okt. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

hivatalos ügyek intézése főleg, anyám se gyakorlott benne tőle hiába kérdezném

ezért marad az internet

2016. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

- főzés

- lakás folyamatos rendben tartása

- az, hogy ha valaki házas, az párválasztás szempontjából ugyanaz a kategória, mintha drogos vagy alkesz lenne, azaz nem fog megváltozni, úgy kell elfogadni, ahogy van, vagy eleve nem szabad vele szóba állni se

- vallással, vallásjoggal kapcsolatos olyan tudnivalók, amik hittanon nem kerültek elő

2016. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár dolog, ha megengeded, rövid idézetekkel válaszolok:


Einstein, a munka kapcsán:

"Ha az életben elérhető sikert A-nak vesszük, akkor A=X+Y+Z. X a munka, Y a játék, Z pedig, hogy befogod a szád."


Goethe, az élet kapcsán:

"Ha egy szép élet vágyát őrzöd,

A múlttal nem szabad törődnöd,

S mindig úgy tégy, ha veszteség ér,

Mint hogyha újjászülten élnél.

Mit akar? - kérd meg minden naptól.

És minden nap felel majd akkor:

Tetteidnek tudjál örülni,

Más tetteit tudd megbecsülni;

Főként ne gyűlölj egy embert se,

S a többit hagyd az Úristenre!"


Scott, a halál kapcsán:

"A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog... valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába. Én én vagyok, te pedig te." ... "Az élet nem kapott semmiféle új jelentést." ... "Várok rád, itt vagyok

a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj."


Ismeretlen, önmagam kapcsán:

"Nem ismersz, pedig illene ismerned.

Barátod vagyok, s néha ellenséged, nem szánlak meg, ám segítek, ha kéred. Nem vagyok rokonod, s mégis a Te véred, ellátlak és kifosztalak, gyilkollak és védlek. Feketén utállak, tiszta szívből szeretlek, vadász és préda vagyok, hívő és eretnek. Éj vagyok és nappal, sötét mégis fényes, Vég vagyok és kezdet, tiszta vagyok s véres. Én vagyok én, ártatlan mégis bűnös, Te vagy Én, szenvedélyes és hűvös. Szellemileg nulla vagyok, és éles az eszem,

Gazdag vagyok, koldulok, hogy legyen kenyerem. Szürke vagyok s színes, öntelt és szerény, kétségbeesés vagyok, és én vagyok a remény. Szép vagyok és ocsmány, keselyű és páva, jégből jöttem, tűz a testem, vakmerő és gyáva. Könnyezek és kacagok, élek én és halok. Mindez így igaz, mert én Ember vagyok..."

2016. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Önismeret és önbecsülés. Fájdalamsan smemi szó nem esik erről az iskolában, itthon se nagyon volt téma.
2016. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Az alapvető dolgok: Főzés, felelősség, ügyintézések pl csekk befizetés, mi micsoda miért van, a TB t ha kilépsz a suliból hol fizesd még ha nincs is munkád. (pl én rábsztam mer kinn dolgoztam /voltam munkanélküli - nem bejelentett és 3 évnyi TB t kell kifizetni visszamenőleg xD .)

Senki nem mondott semmit s nem volt vicces az az összeg. Magyar fizuból szívás lett volna kifizetni.

Minden olyat tanítanak amivel kb kitörölheti az ember a seggét.

23-N

2016. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy fontos kérdéseket mindig illetékes helyen kell feltenni (nem a gyk-n vagy más internetes fórumon), és amit válaszolnak rá, azt még az illetékeseknek se szabad elhinni, csak akkor, ha hivatalos írott (!) forrás megerősíti.


Azt, hogy ha valami gáz, ugyanakkor fontos, akkor nem a fb-on, gyk-n, stb. kell róla fröcsögni, hanem illetékes helyen kell bejelentést vagy panaszt tenni, ahol kötelesek minimum írásban reagálni, jó esetben intézkedni is.

2016. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
Nekem semmit nem tanítottak se a szüleim, se a tanáraim.
2016. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Főzés - nem hibáztatok érte senkit, mivel sosem érdekelt, de azért mégiscsak fontos megtanulni, később barátok, anyósjelöltek tanítgattak rá.

Ügyintézés - ha aktuálisan van épp valami amit nem tudok, azért mindig segítenek.

Tisztán és rendben tartani a lakást - nem tudom, hogy ez egyáltalán tanulható-e, de nekem nem megy.

Párkapcsolati dolgok, együttélés nehézségei, családi élet - ezekben teljesen csak saját magamra tudok hagyatkozni.

2016. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nekem semmit nem tanítottak se a szüleim, se a tanáraim."


Aha...

2016. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!