Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az olyan emberekr...

Mit gondolsz az olyan emberekről akik nem ismerik az illemet? Pl, hogy szemetelés, nem tolják maguk után széket, közlekedés szabályai stb?

Figyelt kérdés
2016. nov. 6. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Úgy gondolom, hogy vannak emberek, akik rájöttek, hogy vannak fontosabb dolgok az életben a szögletes társadalmi normáknál.
2016. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A KRESZ az illem alá tartozik?
2016. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 vfrtom ***** válasza:
38%

Igen , kedves második, hisz van olyan , hogy közlekedési kultúra. Csak Magyarországon nem dívik.

Kedves első, fontosabb dolgok? Remélem akkor is ezt mondod majd amikor a sorban fellöknek,mert dúródik az illető, vagy nem fogadják a köszönésed, igaz? És még lehetne sorolni.

A kérdésre válaszolva, bunkók, ha olyan kedvemben vagyok, pl. boltban belépve nem fogadja a köszönést, akkor kicsit hangosabban ismétlem, vagy majd fellök a járdás , utána szólok, hogy szívesen. És ez a jó hangulatom.

2016. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én utálom a bunkó embereket, itthon ez a réteg kb 99%-át képzi le a teljes társadalomnak. Én ilyenkor direkt szívozuk velük, hogy tanuljanak egy kis jómodort.
2016. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én már ezeken nem nagyon húzom fel magam...

De amúgy pár hete hajnalban mikor munkába mentem egy ilyen nagymagyar forma a hátán nagymagyarországgal, bőr szerkóban...hajnalba eldobta a sörös üveget a járdán, felkérdeztem hogy végül is ezt hogy gondolta? Nem zavarja hogy a babakocsis meg mindenki majd a szilánkokat kerülgeti... Erre közölte "migránsok még többet szemetelnek". Úgy voltam vele felesleges vitázni mert nem értelmes az emberünk.

2016. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerinte az, hogy nem szemetelünk, alapvető illemnek kellene, hogy legyen. Például ha az utcán iszom egy üdítőt(azt a fél litereset) és már nincs szükségem az üvegre, alap, hogy a legközelebbi szemetesebe dobom, vagy hazaviszem. Vagy akár ha egy csokit eszünk, nem dobjuk el a papírt.

Otthon is mindig visszatolom a széket ha elszálltam az asztaltól, nem hagyom a konyha vagy a szoba közepén. (Egyszer kétszer előfordult és rám is szóltak és szerintem jogosan.) És jól írta a második, van kresz illemszabály is, de most nem csak konkrétan arra gondoltam.

Az is alap, hogy betartjuk a szabályokat és nem úgy megyünk mint az állatok:D.

Amúgy akiknek ég egyszer le kéne tenni a jogosítványt(lehet sokat mondok, lehet keveset, de 40%-ától tuti elvenném.

2016. nov. 6. 11:13
 7/16 A kérdező kommentje:
*szerintem
2016. nov. 6. 11:14
 8/16 anonim ***** válasza:

vfrtom: kicsinyes vagy, és emellett nem értesz.

Nem érdekel, hogy fogadják-e a köszönésem. Nem lesz attól másabb az életem, ha véletlenül nem. Mint ahogy semmi sem változik egy helyre rakott széktől sem.

Ha fellöknek, felállok. Nap, mint nap ezt tesszük. Épp mindegy, hogy egy ember lök fel, vagy az élet borít meg. Felállsz. Mert ha lent maradsz, akkor ilyen kicsiségekkel fogsz foglalkozni, és elsiklasz afelett, amikor valaki felhívja rá a figyelmed, hogy az életben vannak fontosabb dolgok is :)

2016. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# 7/8 ma 11:13

Akkor azok mind biciklivel, dongómotorral meg a franctudja mivel járnának! Kínát akarsz? :D

Éna közlekedési lámpákat verném le, meg építenénk körforgalmakat, felüljárókat, és nem egyirányúsítanék minden utcát, max televágnám fekvőrendőrrel. Azta hülye szokást is megszüntetném, hogy 2-3x raknak ki egy településjelző vagy egyéb útirányjelző táblát! Csak itt divat ez is, és tiszta pénzkidobás azonkívül hogy baromi megtévesztő! Hülye magyar utakon mindíg eltévedek, szlovákiába sose.

2016. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 vfrtom ***** válasza:
9. Pont ettől lesz más az életed, tudod az apró dolgoktól. De ha depressziós vagy és utálod a világot attól még nem kell bunkónak lenni. És pont az ilyen helyre rakott széktől , előre engedett hölgytől és előre köszönéstől leszünk különbek az állatoktól. Te nem.
2016. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!