Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éjjelre fontos nektek a...

Éjjelre fontos nektek a nyugalom? Hogyan kapcsoljátok ki az agyatok?

Figyelt kérdés
Mekkora csendben alszotok?nem zavar az utca zaj?
2016. nov. 11. 21:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Engem az utca zaj pont hogy megnyugtat. És igen a nyugalom mindenkinek fontos hogy másnap kipihent legyen. Viszont arra hogy az agya bárki embernek ne pörögne, főleg egy tartalmas nap után, hát arra szerintem még sok mindent nem találtak ki.
2016. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában a két munkanapomon 12 órázok, így mindig fáradtan érek haza, megfürdök utána eszek, kicsit játszok az állatokkal, este 10 óra felé már elnyom az álom ha lefekszek.

A zajt megszoktam mert a mókusok este hajtják a kereket a ketrecükben meg ugrálnak így zajjal jár, de mindig eltudtam aludni.

24F

2016. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utcazaj kevesbe zavar. A fenyek jobban. A sotettol kapcsol ki az agyam 😀
2016. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tanyán élek, egyáltalán nincs zaj. A tévét szoktam beállítani, hogy egy óra múlva kapcsoljon ki, mert teljes csendben nehezebben alszom el, mert pörög az agyam olyankor, a tévé pedig elálmosít. Általában valami dokumentumfilmet, ismeretterjesztő filmet szoktam hallgatni, ettől kikapcsolok.
2016. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem zavar semmi,még a dzsungim sem pedig ő szokott vinnyogni
2016. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Város szélen csendes helyen lakunk,nincs zaj.

Sötét van,jó a redőny.

Esténként egy bögre meleg citromfű tea és jól alszok.

2016. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csendben és sötétben szoktam elaludni, de van, hogy nagyon pörög az agyam és sokáig nem jön álom a szememre. Ilyenkor az szokott hatásos lenni, hogy szigorúan elkezdek arra gondolni, hogy "nem gondolok semmire", és ebből nem engedek. Vagy a másik: a lélegzetemre koncentrálok, hogy az olyan egyenletes, mély szuszogás legyen, mint általában a békésen alvó embereké, s ez gyorsan el szokott altatni.
2016. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem is kérdés, szerintem éjjel mindenkinek fontos a nyugalom.

Én egy kisebb településen élek, néhány elhaladó autót, buszt leszámítva éjszaka nincs nagy zaj az utcában, így ez nem zavaró nyáron sem nyitott ablakok mellett. Nyáron inkább az esti szabadtéri rendezvények zavarnak, de vettem füldugókat, így nincs gond ilyenkor sem. Sokszor nem tudok teljes csendben elaludni, ilyenkor beállítom a tévét fél-1 órás kikapcsolásra.

A teljes sötétséget nem szeretem, nem húzom le a redőnyt, mert nekem szükségem van arra a minimális világosságra, ami kintről beszűrődik.

Gyakran vagyok egyedül, de bent alszik velem a hálóban az egyik kutyánk, illetve az előszobában a másik, ez biztonságérzetet ad, nyugodtabban alszom mióta ők vannak nekünk. :)

Az agyam pedig abban a minutumban kikapcsol, ahogy lehunyom a szemem.

2016. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok nem a belvárosban élek viszont így is nagy a zaj. Bár engem se a fény se a zaj nem zavar. Sokszor alszok világosban mert a tesóm a szoba túl felében még tesz vesz. Nem zavar amint párnát ér a fejem már alszom is.

19/L

2016. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi, csak is félhangon szóló TV mellett és lámpa világításánál tudunk aludni. Elmegy esetleg az adás, azonnal felébredünk, mi történt. Sőt, nagyon jókat aludtam, járó dízelmozdonyon is.
2016. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!