Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fővárosiak mit gondolnak a...

A fővárosiak mit gondolnak a nem fővárosiakról?

Figyelt kérdés

Tudom, azt hogy nem budapestiek. :D

De biztos van valami különbség, vagy valamilyen sztereotípia legalább.


2016. nov. 12. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért lenne? Attól, hogy valaki nem fővárosi, még nagyon sokféle lehet... Nekem semmilyen sztereotípiám nincs ezzel kapcsolatban, senkit sem az határoz meg, hogy az ország mely részéből, milyen településről származik... Nagyon sokfélék vagyunk, és attól még nem lesz hasonlóság az emberek között, hogy nem budapestiek.
2016. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2016. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különöset, nekem teljesen mindegy, hogy ki hol lakik. Sok ismerősöm él vidéki városokban pl. Székesfehérváron, Szegeden, illetve Kaposváron és pont ugyanolyan életet élnek ,mint akik itt Budapesten laknak, de tényleg semmi különbséget nem látok. Inkább a falusi ismerőseim, akik másképp töltik a napjaikat, de számomra ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más. Sztem tökmindegy, hogy faluban kisvárosban ,vagy nagyvárosban lakik valaki, nem fogom ez alapján megítélni, mindenhol vannak gyökerek és jó arcok. Akik pl. csak azért lenéznek vagy utálnak másokat mert fővárosiak/nem fővárosiak na azok pl. gyökerek.
2016. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt a verziót akarod hallani, hogy a nem fővárosiak tanyán élnek áram és víz nélkül, és egész életükben csirkékkel meg disznókkal foglalkoznak?
2016. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Normális ember nem ez alapján nézi a másikat.

2. Ki számít fővárosinak? A lakók fele albérletben lakik és vidékről költözött fel iskola, munka miatt.

3. Azért őrülten nagy különbség nincs a fővárosban lakni és a vidéken lakni között. A bérház az mindenhol bérház, a panel is mindenhol panel, a családi ház meg mindenhol családi ház.

2016. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen ilyen sztereotípiád, én nem gondolok semmi különöset valakiről, csak amiatt, hogy hovavalósi. A viselkedéséről már lesz véleményem (pozitív vagy negatív, mindegy), de nem következtetek 1-2 emberből az összesre. Ezen a szinten azért már rég túlvagyok.
2016. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

#5

Azért a budai hegyekben egy családi ház egész más, mint mondjuk Békéscsaba külvárosában. Már ha csak az árat nézzük, minimum egy 10-es szorzó a különbség.

2016. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Azért őrülten nagy különbség nincs a fővárosban lakni és a vidéken lakni között. A bérház az mindenhol bérház, a panel is mindenhol panel, a családi ház meg mindenhol családi ház."


Azért ezzel vitatkoznék. Nem mindegy, hogy a mentő egy puszta közepén tanakodik, hogy melyik nagyvárosba vigyen kórházba. Persze, ha a lakáson belül élsz, nincs különbség, de nem mindegy, hogy itt áll meg a ház előtt a villamos, vagy gyalogolhatok egy órát a hóban.

2016. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7. és 8. válaszolók, ez természetesen nem elhanyagolható, de a kérdés szempontjából nem releváns.
2016. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy olyan ismerosom, akinek meggyozodese hogy videken mindenki minden hetvegen disznot vag, nincs kozvilagitas es mindenki gumicsizmaban jar biciklivel es nincsenek lebetonozva az utak.

Persze ha arrol lenne szo, hogy.kulfoldre kene koltoznie valami istenbäszta kis faluba, ugrana egybol mer az kűfőőd es ott mennyire jo.

2016. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!