Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én nem vagyok képes...

Csak én nem vagyok képes Budapestet megszokni?

Figyelt kérdés
..vagy mások is vannak így ezzel, hogy pl. 3 év alatt képtelenek megszeretni... Vagy ez egy kor után már természetes, hogy nem itt akarok élni?

2015. nov. 11. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Rühellem és kerülöm is.
2015. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Vannak ilyenek, akiknek túl nagy a város. Magam meg inkább nagyvárosi vagyok, soha nem szerettem a kisvárosokat. Nekem ma már Budapest sem túl nagy, így 3 év London és 2 év New York után.
2015. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Illetve, a munkahelyi viszonyok és az emberek is - tisztelet a kivételnek! - katasztrofálisak. És akkor még finom voltam. Külföldet megjárván, úgy érzem, túl fiatal vagyok, hogy életem és vérem adjam a hazáért, de túl öreg is, hogy ne lépjek valahova...
2015. nov. 11. 14:52
 4/13 A kérdező kommentje:
..mondjuk, ha mindegyik kerület olyan lenne, mint a Várnegyed, vagy a II.XII. kerület jó részei...
2015. nov. 11. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a társadalommal van gondom, most is városban élek (egyetem), de itt sokkal élhetőbb, humánusabb társadalom van, mint a szar pesten.
2015. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Utálom Budapestet.
2015. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Budapesten csak meg kell keresni a neked megfelelő helyet.

A belvárostól kezdve az aszfalt nélküli peremkerületi falusi utcákon át a panelig minden megtalálható.

Nyilván nem a világ legnagyobb városa, de bőven van lehetőség már csak a földrajzi adottságoknak köszönhetően is.

Én azt ajánlom írj ki olyan kérdést h milyen helyen szeretnél lakni és Bp melyik része áll ehhez legközelebb. Ott talán kapsz vmi jó tippet.

(pl. Várnegyedben van csomó lakás, aminek önkormányzati bérleti joga megvásárolható pár millióért és akkor csak vmi kicsi bérleti díjat kell fizetni az önkormányzatnak, ha az tetszik. Örökbérleti jog címen keress rá.)

2015. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Én anno utáltam, de mivel nem akartam létbizonytalanságban élni, ezért ide költöztem, és megszerettem.


Ahol korábban laktam 4-5 évet, ott sokkal több gondom volt az emberekkel (belterjes, begyöpösödött mutyitársadalom), Budapesten meg sokféle ember van, nem érdemes általánosítani. Egyébként a munkatársaim közül alig van, aki nem vidékről költözött Budapestre.


Leginkább azt szeretem, hogy van minden, ha kirándulni akarok, itt a Budai-hegység, a Pilis, a Visegrádi-hegység, és minden más is közelebb van átlagosan, hiszen ez majdnem az ország közepe, és a közlekedés is Budapest központú (túlzottan is...). A szórakozási lehetőségek is jobbak, nem csak a diszkó az egyetlen lehetőség, sok koncert közül lehet válogatni, és vannak kulturált, de mégsem drága kocsmák is. A tömegközlekedés nagyon jó, még éjszaka is. A környékünkön kenuzni is lehet, meg vannak nyugis sétáló helyek is.


Nyilván vannak negatívumok is, pl. a húgyszag hozzátartozik Budapesthez, és a tömeget sem mindig szeretem. Ami viszont a szmogot illeti, én éltem Pécsen is, és Budapestnek jobb a levegője, ugyanis ha van egy kis légmozgás, Budapest levegője az ebből a szempontból jobb elhelyezkedés miatt hamarabb kitisztul. Ez nem csak az én észrevételem, ha megnézed itt, ritka, hogy ne Pécs és a környéke lenne a szmogosabb:

[link]


(Amikor ezt írom, Budapestnél 106, Pécsen 122 látható, és utóbbi folt jóval nagyobb.)

2015. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szar egy hely.
2015. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Novemberben volt 8 éve, hogy ideköltöztünk, kezdem megszokni, de szeretni soha nem fogom! :)


21L

2015. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!