Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ösztökélni a...

Hogyan tudnám ösztökélni a barátomat arról, hogy merjen egy kicsit nagyot gondolni a hétköznapi dolgokról, munkáról?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon rossz családi mintát követ, a szülei elélnek egymás mellett, de sosem beszélgetnek egymással, szinte nem is találkoznak, pedig pici házban élnek.


Kis városban élnek, alig van munka, de eddig volt nekik, most az anyukájának nincs, az apukája meg semmit sem segít neki, hogy találjon.


Nem nélkülöznek, de nem élnek úgy, mint pl. mi. De az én szüleim is megdolgoztak a pénzért, saját kezüleg építették fel a házunkat, megvalósították elsőnek az egyikük, aztán a másikuk álmát, még nincsenek 50 évesek, de szerintem elég tartalmas életük volt már most, olyan, amilyennek kell lenni.


Szerintem ez a normális dolog, hogy merünk azon gondolkozni, hogy egyszer egy saját házunk lesz, nyaralni járunk néha és szép családunk.


De ha esetleg megemlítem a barátomnak (2,5 éve járunk), hogy mit szeretnék majd a házamba (folyamatosan gyüjtögetem az ötleteket, miket szeretnék megvalósítani minél kevesebb pénzből), akkor csak nevet, hogy nekünk úgysem lesz házunk.


Oké, még egyetemen tanulunk és jelenleg tényleg nem sok pénzünk van és a szülőkkel élünk, de én mindig is kaptam zsebpénzt és megtanultam spórolni és tervezgetni és mindig meg tudtam venni azt, amit szerettem volna. Tehát nekem ez egy teljesen normális gondolat, hogy ha én egy saját házat szeretnék, akkor én addig fogok dolgozni és teperni érte, amíg egyszer tényleg nem jön össze.


Szerintetek meg lehet valahogy változtatni a nézetét? Állítása szerint ő realista gondolkodású, szerintem én vagyok aki realista, inkább az optimista felé billenve, ő pedig pesszimista.


Barátom 25 éves, én 24 vagyok


2016. nov. 12. 22:32
 1/3 sanyinak ***** válasza:
Nem biztos, h vele kellene elkepzelned a jovodet. Csak a szerelem keves a hosszu boldog kozos elethez. Ha mas az ertekrendetek, akkor sok vitatok lesz. Senki ne akarja a masikat atalkitani. Keressen maganak inkabb megfelelo tarsat!
2016. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én ezért biztos nem szakítok vele, hisz szeretem őt, nem véletlen vagyok vele. Nem megváltoztatni akarom, mert van sok olyan tulajdonsága, ami tőlem távol áll, de így szerettem meg és nem akarom megváltoztatni, de szerintem ez nem az a dolog, amit hagyni kellene.

És szerintem lenne is esély rá, hogy sikerüljön picit felnyitni a szemét, mert például eddig azt is mondogatta, hogy nem lesz rendes munkája, mert olyat tanult, ami nem túl keresett szakma, mégis van most munkája és ettől egy kicsit jobb kedve lett és több önbizalma

2016. nov. 12. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyerek még. Idővel másképp fogja gondolni,csak fel kell nőnie.
2016. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!