Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit feltételeztek egy olyan...

Mit feltételeztek egy olyan emberről, aki nincs fent Facebookon?

Figyelt kérdés

Ugyebár a lakosság nagy része tagja ennek a csodás közösségi oldalnak. Én viszont nem vagyok tagja. 20 éves vagyok, és az én korosztályomnak a nagy része fent van az oldalon. Ebben a korosztályban 100 emberből 5 nincs fent, ez az arány szerintem.


Én benne vagyok ebben az ötben. Ti mit feltételeztek egy ilyen emberről? Egyáltalán emberszámba veszitek -e, hiszen aki nincs fent Facebookon, arra nem lehet rákeresni, nem lehet róla tudni semmit, olyan mintha nem is létezne. Persze vannak olyanok, akik fent vannak, de szándékosan elrejtik az információkat magukról. De ők legalább fent vannak.


Megmondom őszintén, hogy fent voltam 2 éve, de töröltem magam. Egyszerűen irritált és kiakasztó volt azt látni, ahogy minden általad jól ismert / vagy egyáltalán nem ismert ember posztolja a fényképeit a gyönyörűséges életéről, a vidámnak beállított pillanatokat, ami persze csak pár képkocka erejéig tart, és hogy ők ezeket a trendi dolgokat csinálták, ezeken a menő helyeken voltak, lássátok emberek, lájkoljátok, hogy érjek én is valamit, hogy ne csak egy hülye semmirekellő p*sa legyek.


2016. nov. 15. 17:20
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Mielőtt félreértené valaki, nem arról van szó, hogy elítélem ezeket a posztolásokat, pusztán azt ítélem el, hogy ezek hazugságok, hamisságok a külvilág felé és önmagunknak is.


Azt például elfogadom és megértem, hogyha egy valóban elismert híres és sikeres ember posztol a fent említett tartalmakhoz hasonlókat, mivel tudom hogy ez valós, és neki valóban ilyen lehet az élete...

2016. nov. 15. 17:23
 2/40 anonim ***** válasza:
46%

( Leírásod nem olvastam el)

Azt, hogy neked volt eszed. Nem tartom magam akkora függőnek, ritkán töltök fel valamit, de azért szabad időmbe már veszem is elő a telefont hogy szétnézzek..pl, unalom űzésként. De borzasztó, ahogy rá tudnak menni az emberi kapcsolatok.

2016. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen érthető hogy miért törölted magad. Engem pl. nem zavar, az meg elég gáz ha valaki emiatt nem vesz emberszámba. Ne is törődj azokkal akik ilyet mondanak (kivéve persze ha viccelnek)!

Azért az nem árt, ha lehet veled az interneten valamilyen módon kommunikálni (Whatsapp, Viber etc.), de a facebook egyáltalán nem fontos szerintem.


16/L

2016. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, ez rosszul hangzik, de ezen kívül egy dologtól függ, hogy mit feltételezek:


1. tipikusan anyuci-apuci kisfiának/kislányának tűnik, olyannak akit a suliban kiközösítenek, csúfolnak --> szülei nem engedik (igen, még ennyi idősen is van ilyen)

2 normálisan tűnik --> semmi különöset (van olyan barátnőm, aki pár éve szintén letörölte magát, bár ő legalább nem egy hülye oldalt hibáztat az emberi hülyeségért :D)

2016. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%
Nem sertesbol mondom, csak meet IDE tuti csak pozitiv visszajelzesek fognak kerulni, kicsit visszahozlak a foldre. Ha ilyen barataid vannak facebookon, akkor azok valoszinuleg a valosagban is igy viselkednek, ez AZ ertekrendjuk. Ez meg csak AZT mutatja, hogy - mivel altalaban azok a barataid facebookon, akik a valosagban is - veled, szemelyesen is igy viselkednek. Hogyha zavar amiket felraknak facebookra, akkor nem ertem, hogy a valosagban miert nem. Ha pedig te ugy hataroztal, hogy nincsen facebookod, ez van, a te dontesed, nem szolok bele, csak akkor az en szememben nem nagyon ertheto, hogy miert jossz fel a gyakorikerdesekre, hogy jol bemocskolhasd azokat, akiknek van. Lehet, hogy nem ennek szantad, de nekem ez jott le. Es kovetkezore a kerdesed legyen kapcsolatos a leirasoddal, mert a kerdesed csak egy legbol kapott ok arra, hogy kritizald azokat, akiknek van facebook profilja, mert nem letezik olyan, hogy ,,mi a velemenyetek arrol, akinek nincsen facebook profilja?". Amikor bemutatkozol, akkor nem azt mondod, hogy: Szia, xy vagyok es nincsen facebookom! A velemeny meg akkor szokott lenni, amikor nem ismered meg jol az embert. Ha meg nem (mert tenyleg van olyan, akirol akkor alkotsz velemenyt miutan jol megismerted) akkor nem az alapjan fogod elitelni/szeretni, mert nincsen facebook profilja.
2016. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
71%

1.Csúnya vagy csóró, de mindenképp komplexusos.

2.Tipikus lázadó hülyegyerek, aki ettől marha eredetinek és értelmiséginek érzi magát(holott egy átlag proli szintjén mozog).

3.A kettő keveréke.

2016. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
32%
pszichopátiáéba hajló személyiség. vigyázni kell ezzel, mert aztán gond lesz. regeld magad és postolj.
2016. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális ha vki nincs fent. Legalább nem a neten éled az életed, és amúgy is aki keresni akar az felhív. De legtöbbször tényleg csak hülyeségeket posztolnak és semmi értelme hogy az egész világ tuja mikor mit csinálsz, meg hogy mit ettél vagy hova utazol. Igaz én fent vagyok, de szerintem sincs sok értelme... Viszont az előnye az hogy ingyenesen lehet beszélni :-) a lényeg hogy szerintem hülyeség lenne elítélni valakit ez miatt...
2016. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Régen volt az MSN (ma már Skype ha jól tudom), na az tényleg még a kapcsolattartásról szólt. De a Facebook csak azért jó az embereknek, mert ott tényleg bárki lehet az ember: elég csak egy jó posztolás, és kapja is az elismerést mondjuk egy munkanélküli senki.


"Ha ilyen barataid vannak facebookon, akkor azok valoszinuleg a valosagban is igy viselkednek, ez AZ ertekrendjuk."


A Facebook olyan, mint egy vírus - ha fent vagy és bizonyos időt eltöltesz nap mint nap a közösségi oldalon, akkor neked is ilyen lesz az értékrended, mert átformál téged, hatással lesz rád, bármilyen volt is előtte az értékrended. Persze ha tudatos vagy erre, csak akkor van esélyed védekezni ellene.


"Hogy miert jossz fel a gyakorikerdesekre, hogy jol bemocskolhasd azokat, akiknek van."


Ahogy írtam, csak az olyan emberekre vonatkozik ez, akik nem az igazságot állítják, amikor bármit is posztolnak.


"Amikor bemutatkozol, akkor nem azt mondod, hogy: Szia, xy vagyok es nincsen facebookom!"


Csak az a probléma, hogy például a munkahelyemen engem azzal zaklatnak, hogy mikor csinálok már facebookot, jelöljem már be őket, miért nem vagyok fent stb. Tudom jó szándékból mondják, mert kedves számukra a személyem, de akkor is idegesítő... Mintha a facebook valami alap lenne az élethez, mint a levegő...

2016. nov. 15. 17:47
 10/40 anonim ***** válasza:
34%
Azt feltételezem az ilyenekröl hogy nem éredekli magán kívül senki. Egoista magànakvalò . Nekem van facebookom ,engrm megnyugtat amikor reggel felugrok és látom hogy mindrnki megvan. Nem haltak meg vagy nem érte őket baleset ùgy hogy ne tudnék ròla. Régi sulistársak barátok stb. Nem azon élem az életem, de hasznos dolognak tartom.
2016. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!