Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életben bármit is csinálni ha a végén úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés
Nem pesszimista gondolkodásomból kérdem ezt, hanem mert elgondolkodtam ezen.
2016. nov. 17. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert addig élsz X évet, jobb esetben 75+ évet...szóval még bőven van időd addig, akármilyen célokra, vágyakra kalandokra...

23 L

2016. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mindannyian azért vagyunk a földön, hogy teljesítsük életfeladatainkat, fejlődjünk. én pl sokat tanulok a saját hibámból, néha még máséból is.


ne ilyen gondolatokon törd a fejed, hanem hozd ki magadból a legjobbat, érd el az életben a lehető legtöbbet! :)

2016. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Fejlődhetünk, lehet minden jobb s élvezetesebb.

Röviden ennyi. :D

2016. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy rakás sztorit tudok majd mesélni, például hogyan jártam meg igazolványok nélkül külföldet. Nem születtem szobanövénynek, szóval én azért szeretem kihasználni aktívan a rendelkezésemre álló időt, ráadásul alkothatok olyan dolgokat, amivel valakiknek megkönnyíthetem az életét.

Igazából ha senki semmit soha nem csinált volna, akkor lehet, hogy még mindig nem másztunk volna le a fáról. :-)

2016. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy a haláloddal haszontalanná válik az, amit az életben megtapasztaltál / elértél / hátrahagysz?
2016. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is sokat foglalkoztat mostanában. És nem azért depressziós vagyok,vagy mert öngyilkos akarok lenni. Semmi ilyesmi. De ha belegondolok,hogy megszületünk,élünk,meghalunk.. Olyan értelmetlennek tűnik az egész. És számomra nem kielégítő magyarázat az hogy 'Azért hogy megvalósíthassuk magunkat. Hogy elérjük céljainkat.'
2016. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* és nem azért mert.
2016. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem a cél elérése a fontos. Nem is biztos, hogy jó a cél.

Az az út a fontos, amit megteszel a cél elérésének érdekében. A cél el nem érése nem jelenti azt, hogy az út, amin keresztülmennél, céltalan és haszontalan volt.

2016. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sokszor nem látom semminek az értelmét. Csak csinálok dolgokat, vághezviszem, azt kész. Utána mi van? Még egy valamit elintézek. És aztán?


Ennek semmi értelme.

2016. nov. 17. 22:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem annyi sztorim van, így egyáltalán nem érzem értelmetlennek. Ha te csak robotként taposod a mindennapokat, akkor az tényleg nem valami eseménydús, de ez ellen tehetsz, feltéve, ha akarsz.
2016. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!