Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Borotválkozási ügyben kérnék...

Borotválkozási ügyben kérnék segítséget (? )

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ha borotválják a szőrzetet akkor erősebb és nagyobb lesz, szóval elhatároztam hogy kb havonta fogom borotválgatni hogy ha majd lesz akkor minőségi legyen, de viszont, egy regebbi kellemetlenség miatt van egy heg az államon, amiből nő a "szakáll(kb 4-5 szál)". Ezen baj ha átfutok borotvával? Nem lesz semmi baja? Pl vérezni/szétnyílni nem fog?

2016. nov. 20. 21:47
 1/9 Clay Morrow ***** válasza:
Haha, én hetente kétszer borotválom és sehol sincs az az ismerősömhöz képest aki hónaponta 1x ha borotválja, vagy aki kb soha az életébe nem borotválta.. Ettől nem lesz erősebb és nagyobb. Én pedig azért kell gyakran, mert hamar kinő egy bizonyos ideig, de olyan hamar is leáll a növekedés, erősödés. A hegről nem tudok sokat, de nekem pl egy anyajegyből nő ki egy csomónyi szőr és ott jobban vigyázok, lehet neked sem ártana, de egy kiálló anyajegy azért problémásabb, mint egy heg..
2016. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Maga a borotválkozás nem lényeg, azt majd megoldom, főleg a heg miatt aggódok
2016. nov. 20. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
A dologban csak annyi lehet igazság (tudományosan nem igazolt), hogy a borotválás során fokozódik a bőr vérellátása, azaz a szőrtüszőknek jobb a vérellátása, tehát jobban képesek működni (elvben, de ezt valahogyan mérni kellene). A heggel csak az a baj, hogy többnyire kiemelkedik a bőrből és könnyű belevágni. A villanyborotva kíméletesebb ebből a szempontból.
2016. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ott kicsit óvatosabb leszel, nekem is anyajegyes "problémám" van, de meg lehet oldani.
2016. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként ha most, 15 évesen elkezdem borotválgatni, akkor nőhet az esélye, hogy pl 25-30 éves koromra úgymond jobb minőségű szakállat tudnék összehozni?
2016. nov. 20. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
15 evesen talan meg korai a rendszeres borotvalkozas, a szakallad minosege meg ugyis inkabb genetikan mulik. Ha a heg begyogyult akkor nem lesz semmi baja, a lenyeg hogy jo minosegu borotvat hasznalj, neked kell rajonni hogy mi val be.
2016. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Clay Morrow ***** válasza:
Ennyi erővel elkezdhetted volna 10 évesen is, nem fog az erősödni a borotválkozástól. Genetika határozza ezt meg, kinek mi jutott, van olyan ismerősöm akinek 16-17 éves kora óta majdnem teljes szakálla van, én meg közel 20 évesen sehol sem vagyok sok 14-15 éves mellett. Csak időpocsékolás.
2016. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat, mondjuk ha genetikán is múlik akkor mákom van, mert a családban kb minden férfinek jó minőségű :)
2016. nov. 21. 19:56
 9/9 anonim válasza:
figyi az a heg olyan mintha ott se lenne vedd ugy! semmi baj nem lesz. a noverem pasijanak 16 eves koraban gyonyoru dus szakalla volt. ugyhogy neaggodj lesz neked is eros dus.
2017. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!