Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te igénybevennéd filozófus...

Te igénybevennéd filozófus segítségét egy tanácsadás keretében, ha az életedben felmerülnek filozófiai jellegű kérdések, problémák? Lent kifejtem

Figyelt kérdés

Pl. mi az élet értelme, boldogságkeresés, önmagunk megtalálása stb.

Nem feltétlenül kész válaszokat ad, hanem az illető segítene a körülmények tisztázásában,a felmerülő megoldási lehetőségek körvonalazásában iyesmik.


A kérdés pusztán elméleti jellegű.


2016. nov. 14. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont filozófusét? Nem elég a pszichológus?
2016. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezért kérdezi, mert nem volt elég egyszer kiírni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2016. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Filozófusét nem. Ha az életem értelmét keresném, inkább spirituális embertől kérnék tanácsot, de ez hit kérdése. A másik két területen meg inkább pszichoterapeuta. Ők se válaszolnák meg a kérdést helyetted, a választ magaddal kapcsolatban úgyis magadnak kell megtalálnod, akárkihez fordulsz.

Akárkihez mennék, ők tanultak filozófiát is, de ami még fontosabb, a filozófia elméleti tudomány, a segítők meg, akármilyen fajta segítők is, a gyakorlatban kell hogy tapasztaltak legyenek. (Spirituális tanácsadó, pszichológus, pszichiáter, coach.) Ettől függetlenül érdekes lehet beszélgetni egy filozófussal is, de az nem problémamegoldás.

2016. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Én nem, mert én magam is egy filozófus és segítő vagyok.

Sőt, nálam probléma felmerülése sem értelmezhető.


Ha bármiben segítségre lenne szükséged, írj rám.

2016. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Egy filozófus, lényegében nem tudna használható tanácsot adni. Felvázolna pár helyzetet és ennyi. Ez igazából bárkinek megy, aki gondolkodni szeretne. A filozófiai beszélgetés meg általában inkább eszmecsere vagy vita, mint hasznos tanácsadás.


Red Vixent inkább kerüld, messze van ő a pszichológustól és segítőtől. Simán egy élettelen ember, aki itt gyűjt magának követőket és ettől érzi magát többnek.

2016. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Pontosan utolsó! MÉg csak rövid ideje vagyok itt, de amit ez művel, az borzalom. Örülök, hogy nem csak én látom így :)

A témához pedig a vélemény olyan, mint s.lyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra :) Ilyen jellegű "filozófiárt" pedig menjen mindenki egy lelkészhez, oda való. Tehát a válaszom az, hogy nem venném igénybe, és nem fizetnék érte :)

2016. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

#4

Te egy önjelölt majom vagy, nemhogy filozófus és segítő. :D Egy értelmes mondatot se tudsz összerakni.


A szó, amit keresel, az a pszichológus, és nem filozófus. Egy filozófus nem ad gyakorlati tanácsot, illetve az élet értelme valamint önmagunk megtalálása nem mindig függ össze.

2016. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 és #7: Úgy tűnik, vagyunk itt páran, akiket zavar Red Vixen ámokfutása! :D Sajnos biztos be is dőlnek neki páran, különben nem írogatná minden nap ugyanazokat a bullshiteket.
2016. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!