Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazam van, vagy ti másképpen...

Igazam van, vagy ti másképpen látjátok?

Figyelt kérdés
Tesóm barátja, feltette nekem a kérdést "Minek érettségi, ha nem mész tovább? Csak elbaszott évek."(neki meg van építkezéseken dolgozik, segédmunkásként.) Nekem van egy szakmám, de félek a jövőtől, mert van egy betegségem, ami ha annyira elfajul, akkor rákos esetleg sztomás is lehetek. Sztómával, meg már az alkalmassági vizsgálaton, se mennék át, és lehet leszázalékolnának, aztán a 30ezer forintos rokkantnyugdíjasat számolgathatnám. Így jobb ha van egy érettségim, mert utána még továbbtanulhatok, ha az adott munkaterületen lévő feladatok elvégzésére, nem lennék alkalmas.
2016. nov. 21. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért kell az érettségi mert így lehetőségeket hagysz nyitva amikkel bármikor élhetsz
2016. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kell az érettségi. Nem azért, mert azzal hú de szuper lehetőségeid lesznek. Hanem mert a hiánya nagyon rossz lehet.

Bármikor dönthetsz úgy, hogy továbbtanulsz. De nem felsőfokú végzettséget igénylő munkáknál is sokszor kérik az érettségit.

Ártani nem fog. De a hiánya gond lehet. És ha nincs, nem lehet csak úgy hirtelen megcsinálni. Szóval jobb ha van. És persze érettségi mellé is lehet majd még valami jó szakmát szerezni.

2016. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ma az érettségi alap dolog. Kb. tekinthető az alapműveltség részének, és valamelyest már az elemi (általános) iskolába is integrálva van. Szakma nélkül 18, szakmával 19 éves korukra megvan az embereknek (optimális esetben). 20 évesen szakmával, vagy szakma nélkül, de mindkét esetben érettségivel (és jobb esetben jogsival) a zsebben elég eldönteni, hogy a továbbtanulásra van kellő ambíció és anyagi háttér, vagy a munkába álláshoz (esetleg mindkettő).

Ugyanakkor közel sem biztos, hogy 15-20 éves fejjel ugyanazt akarja az ember, mint 25-30 évesen, amikorra is valami pluszban is motiválhatja egy felsőfokú képzésre, ami érettségi nélkül alapból ki lenne lőve.

Tesód barátja egy 14-15 éves fiatalnak, mit gondol "nem elbaszott" éveknek?

2016. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak megerősiteni tudom az előző válaszadókat.

Kell az érettségi, ne hezitálj ezen.

ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez egy majdnem 8eves kérdés. Azóta már megvan az érettségi. Igaz hasznát nem veszem jelenleg, de később talán származik abból előnyöm hogy megvan. Ki tudja mit hozz még az élet. Betegsegemmel pedig karbantartókent helyezkedtem el egy cégnél, ahol ezt jól tolerálják. 🙂


Kapok rá megfelelő kezelést.

ápr. 24. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!