Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek azok a hazugságok,...

Melyek azok a hazugságok, amelyeket az emberek általában elítélnek? S melyek azok, amelyekre csupán legyintenek? A hazugságok minden esetben a megbízhatatlanságot mutatják vagy pedig másképpen is értelmezik/kezelik az emberek?

Figyelt kérdés

Vannak például önvédelmi hazugságok, vagy pedig szándékos félrevezető hazugságok, akár kegyes hazugságok is.

Komoly válaszokat várnék. Előre is köszönöm szépen :).



2014. júl. 23. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Férj a feleségnek este 9-kor:

- Drágám, átmegyek a kolléganőmhöz papírokat intézni.

2014. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is hazugság, ha elhallgatsz valamit. Én sajnos egyiket sem tolerálom és nem is művelem. Sajnos.
2014. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

olyanokat ítélek el, amik olyan hazugságok, hogy a másik becsületét teszik vele tönkre, vagy a másik lelki világába rondítanak bele. legyinteni max a kegyes hazugságokra legyintenék.

megbízhatatlanságot olyan hazugságok mutatnak, ha valaki megígér valamit, és elfelejti megcsinálni és kitalál valami sztorit hozzá, csak hogy magát mentse. ha többször eljátssza ezt, akkor egyértelműen megbízhatatlan az az ember.

van, aki találékonyságként is értelmezi. de nem minden esetben jó

2014. júl. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én már párszor hazudtam volt, hogy egyszerre több embert szedtem rá igaz nem sokkal később leittam magam piszkosul és olyanokat mondtam, amiből rájöttek. :I Baromi pipák voltak rám. Látod ilyesmit ne csinálj! :D Az a hazugság amúgy önvédelmi volt igazából, nem bírtam tovább a lelki nyomást ami sanyargatott és így rukkoltam elő valamivel amivel szökni tudtam a helyzetből anélkül, hogy bárki lenézett volna, helyette sajnáltak és együttéreztek velem. Persze csak amíg ki nem derült, de az is csak azért történt mert egyedül maradtam és megint elkeseredtem (akkoriban meggyűlt a bajom a depresszióval).


Na mindegy, másik nagyobb hazugságom is volt szintén olyasmi miatt ami miatt csak a negatív reakciók értek volna és inkább elferdítettem a dolgot. Hmm most hogy így visszagondolok akkortájt hazudoztam sokat amikor a legnagyobb lelki válságokon mentem keresztül... Talán ha lett volna valaki akivel beszélhetek anélkül, hogy lenéz, elbagatelizálja a problémáimat vagy csak le se sz-a-rja nem így történt volna...

2014. júl. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
általábban jobb egyenesen és őszintén elmondani az igazat, nem titkolózni és nem hazudni. persze azért vannak kegyes hazugságok, sőt vannak elvárt hazugságok is, mert nem akarod a másikat megbántani a nyers igazsággal. ilyenkor célravezetőbb füllenteni, de azért érezni kell a dolgok tétjét és súlyát, meg az okozható kár mértékét is.
2014. júl. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nálam a hazúság a kegyeshazúgság(illúzió keltés, illuziókban ringatás,) hallgatás mind egy helyen van.Mindegyikkel bántottak meg!Öszintének lenni finoman tapintatosan is lehet.Az aki meg megsértödik mert öszintén beszélsz?Annak ugy kell! Igy is már tömve a világ hazugságokkal és illúzió keltéssel.Én nem szaporítom ezek számát.
2014. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!