Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki döntésképtelen...

Ha valaki döntésképtelen saját életével kapcsolatos dolgokban, nem tud tanácsot adni másoknak, pl. barátainak sem kérdéses dolgokban?

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem így van:) Az az nem feltétlenül van így.

Én is elég döntésképtelen vagyok az életembe de ettől függetlenül tanácsot adni tudok.Sőt szerintem elég jó vagyok benne mert elég sokat mérlegelek,hogy mi lenne a helyesdöntés.

2016. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki döntésképtelen... (felsorol sok dolgot) akkor mi van?


Vagy most mi a kérdés?


Egyébként ha valaki "döntésképtelen", azt úgy hívják, hogy cselekvőképtelen, ez a 14 év alatti személyekre értendő, illetve azokra a nagykorúakra, akik esetében a szellemi állapotuk miatt a bíróság úgy rendelkezett, hogy ebbe a kategóriába tartoznak. Hivatalos ügyeikben a gyámjuk jár el helyettük.

2016. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk az emberek sokszor nem emésztik meg a nyers igazságot.Szóval jobb szép csomagolásba rejteni a mondandodat,hogy emészthetőbb legyen nekik.
2016. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi :)

ez szerintem is így van

vannak dolgok, amikkel kapcsolatban nehezen jutok dűlőre, de ettől függetlenül tudok másokat segíteni..

egyik ismerősöm szerint ez nincs így :(

2016. nov. 25. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Aki döntésképtelen az megfontolt, aki megfontolatlan az döntésképes.
2016. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, lehet kicsit félreérthető volt a kérdésem:


Döntésképtelen: nem tud dönteni pl. 2 munkahely között, vívódik sokat, nem elég határozott


A cselekvőképesség tudom mi, nem erre vonatkozott a dolog

2016. nov. 25. 14:59
 7/13 A kérdező kommentje:

5.válaszoló igen

eléggé megfontolok mindent..csak van, akit ezzel az őrületbe kergetek

2016. nov. 25. 15:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Neked is van világnézeted,eltudod dönteni melyik a jó és rossz írány a te szemszögedből. "Sokszor a külső szemlélő jobban átlátja a dolgokat,mert nem kapcsol érzelmeket hozzájuk"

Ettől függetlenül lehetsz döntésképtelen mert elbizonytalanodsz amikor a saját gondjaidat kell megoldanod."Ennek a fő oka általában nem vagy biztos benne,hogy azt szeretnéd csinálni ->Azaz sokat mérlegelsz mi lenne a helyesút számodra,igaz ezzel nem jutsz előbbre.Általában az inteligensebb emberekre jellemző ez."

2016. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tudni tud szerintem, sokkal könnyebb kívülről látni a jónak tűnő megoldást, mint, amikor az embernek a saját sorsáról kell döntenie.

Más dolog, hogy ez a tanács másoknak hiteles-e, nekem pl. nem lenne az, mert a példamutatásban hiszek, így azon barátaim véleményét, tanácsát ki sem kérem, akikről tudom, hogy határozatlan, vacillálós, döntásképtelen emberek.

2016. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es

megértem az álláspontod

és ilyen emberrel el tudnál képzelni párkapcsolatot?

2016. nov. 25. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!