Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni a sikeres...

Fel lehet készülni a sikeres érettségire 5 hónap alatt úgy hogy a négy év anyaga szinte egyenlő a nullával, ami a tudásomat illeti?

Figyelt kérdés

Tényleg semmit se tudok, lehet hogy így nincs is értelme neki vágni. Mit gondoltok? Nagyon nagy mennyiségű lexikális tudásra van szükség?

Nem néztem át az összes érettségit, a matekot szinte nem is merem, a töriről van fogalmam, abból a kis érettségim 3-as lett szinte 0 tanulással. A magyart nézegettem még az nevetségesen könnyű, az írásbeli kis érettségim anno 4-es lett.

Angol, matek, ettől a kettőtől rettegek, úgy érzem meg fogok bukni mert tényleg majdnem a nullán állok, alig tudok valamit. Hogyan szedjem össze magam 5 hónap alatt? Gondolkodtam hogy elmegyek magántanárhoz, de nincs pofám odaállítani ilyen kevés tudással senki elé, tényleg szégyellem. Mit tegyek?


2016. nov. 27. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fellehet. Én úgy érettségiztem le 4-5-re, hogy a 4 évemet végig aludtam az összes órán. Amikor tanulnom "kellett volna" csak animéztem. Nem voltam okos, de sikerült. Nem kell félni tőle. Nem annyira nehéz mint amilyennek mondják/gondolják.
2016. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha ennyire "könnyű", akkor hogy lehet hogy megbuknak belőle?
2016. nov. 27. 19:22
 3/15 anonim válasza:
76%

Azért sokan megbuknak, de aki átmegy az már úgy gondolja, hogy jaj de könnyű volt.

Én amúgy 2 hetet tanultam az érettségire, úgy, hogy előtte 4 évet végig puskáztam, otthon soha nem vettem elő semmi tanszert. Talán kellett hozzá szerencse is, de simán átmentem mindenből.

2016. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem olyan nehéz, mint beállítják, de ezt a pár hónapot azért csináld becsülettel, akkor tuti nem lesz gond.

Vannak, akik buknak, de ők még annyit sem tesznek érte, hogy írnak egy ilyen kérdést. Kicsit összekapod magad és simán megoldod. ;)

2016. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

5 hónap? :D Az rengeteg idő.


Amúgy is szóbelire vannak kidolgozott tételek, írásbelire is minta feladatsorok, elég célirányosan rá lehet készülni.

2016. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Lehet hogy sok idő, de ha figyelembe vesszük hogy van aki 4 éven keresztül szorgalmasan tanul, jár külön tanárhoz és még keményen rá is hajt előtte én meg magasról szarok az egészre évek óta, érthető a félelmem.

Tényleg semmit se tudok, fogalmam sincs hogyan szedjem össze magam matekból meg angolból. :/ Angolból csak annyit tudok amennyi rám ragadt netezés közben, matekból meg egy kezemen meg tudnám számolni hány tananyag van amit értek, szerintem még 1 év is kevés lenne hogy értékelhető tudásom legyen. És egyre csak halogatom a tanulást mert tudom hogy ha belekezdek csak még inkább rádöbbenek majd arra hogy tényleg semmit se tudok és annyira beijedek majd hogy végül meg se próbálom. Lehet hogy jobb lenne, mint a kudarc. Nem tud valaki valami gyors tanulási módszert? Vagy trükköt, ami kevés tanulással eredményt hoz?

2016. nov. 27. 21:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak 2 év múlva érettségizem, de hátha tudok segíteni...

Oszd be az időd! Teszem azt van még 5 hónap és x tételt kell megtanulnod, akkor az minden héten 1. És azon a héten csak arra az egyre koncentrálsz, de arra nagyon. Tudom, az elején tényleg elkeserítő lehet, hogy "csak itt tartasz", de egy idő után rádöbbensz, hogy túl vagy a negyedén, felén, kétharmadán, és tudod!


Angolból meg nem tudom... Nézz filmet, olvass, az mindenképp segít.

Osztálytársak nem tudnak segíteni?

De ha gondolod, rámírhatsz, én kiskorom óta közel anyanyelvi szinten beszélek angolul. A tételek meg érettségi követelmény témakörhöz ugyan nem tudok hozzászólni, de ha sima angol nyelvű társalgás érdekel, akkor csak bátran!:)

2016. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akik buknak azok alapjáraton sem észlények.

Egy jó képességű, de lusta diák simán megcsinálja nulla vagy minimális tanulással is.

2016. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én angolból az érettségi idején nagyon gyatrán álltam, középsuliban kezdtem először tanulni, otthon szerintem összesen pár óránál többet nem foglalkoztam vele a 4 év alatt, 50 valahány százalék lett...


Matekból érdemes átnézni a függvénytáblát, mi hol van, ne ott kelljen keresgélni, esetleg a korábbi érettségiket átnézni.Ha komolyan veszed a felkészülést akkor igazából a legjobb módszer szerintem a korábbi érettségi feladatok megoldása. Az első rész nem nehéz, a másodikban meg általában szokott lenni egy gyógyfeladat, amihez józan paraszti észen kívül más nem kell.

2016. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De hogy oldjak meg érettségi feladatokat matekból, ha a nagyjáról fogalmam sincs, kivéve a dedós feladatokat? :D Vegyük példának a koordináta geometriát, egyszerűen hozzá se tudok kezdeni, se kép se hang. Az az anyag valahogy mindig kiesett, és így vagyok a legtöbb anyaggal. És most dönthetek hogy vagy felfejlesztem amit eddig nagyjából tudtam tökéletesre vagy mindent megtanulok felületesen... Vajon melyik a jobb... :(
2016. nov. 28. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!