Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gyorsult fel ennyire a...

Miért gyorsult fel ennyire a világ? Régen ha valami sikeres volt, évekig tartott, ma 3 hónap múlva azt se tudom mi volt az.

Figyelt kérdés

Régen ami sikeres volt, színész, zenész, sláger az évekig ment. Ma azt se tudom mar 3 hónap múlva mi volt 3 hónappal ez előtt.

Régen menő volt sokáig a kazetta, majd a cd. Ma már azt se tudom milyen fájl formátum van...


Miért gyorsult fel ennyire a világ? Ami ma sikeresnek tűnik, fél év múlva senki nem emlékszik rá!



2014. jan. 11. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Időtálló sikerhez nagyon sok év munkára van szükség,és ezt kevesen tudják teljesíteni.Pl.Nobel díjat majd sak több évtízed méltán kap valaki,akiről most azt sem tudjuk kicsoda,de száz v múlva majd az alap kultúra része lesz.A zenében ma tudjuk ki volt Liszt,de vajon ki tudja kik voltak az akkori menő kocsmai muzsikusok?Pedig jóléltek ők is,csak éppen nem alkottak maradandót.
2014. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A valódi értékek most is évekig híresek. színészek közül a tehetségesek, nem a vámpíros szépfiúk, színdarabok évekig mennek, Steve Jobsról vagy Angela Merkelről még 50 év múlva is tudni fogja mindenki, hogy kicsoda volt...

de mondjuk te idekeverted a technikai fejlődést is, amivel nem tudom, mi bajod van.

2014. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek az utolsó idők,és ebbe még a technika is közre játszik...ezen gondolkodom amúgy én is...egyre jobban érzem..de én a mindennapokban mint ha a tegnap egy pillanat lenne..nem tudom miért..nem találok rá magyarázatot...szólj ha neked sikerült :D
2014. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy technikai fejlődés, aminek üzleti céljai vannak, minden évben annyival jobbat kiadni hogy megvegyék, és ezen gazdagodok meg, ez valahol teljesen érthető, senki nem azért dolgozik hogy az embereknek jó legyen, hanem azért hogy neki az legyen.


De van egy másik magyarázat amit észrevettem, mégpedig hogy az emberek nem szeretik ha valaki túlzott ideig sikeres. Lásd Vettel, Schumacher a forma 1-ben, kezdeti éveikben elismerték őket, de utána már jött az hogy "na megint ő nyert". Az összes többi "sztárnál" ez van, hogy egy idő után zavarja az embereket ha valakinek folyamatosan jól megy.


Szerintem erre építenek a tv-k is a műsoraikkal, az emberek azt szeretik látni, hogy valaki, aki átlagos, közölük való, felemelkedik, sikeres lesz, szerintem valamilyen szinten elképzelik hogy akár ők is lehetnének ott, és ezt szeretik érezni, a felemelkedést, sikeressé válást. Ezért kell minden fél évben 1-1 új showműsor.


De igazából, ma is megvannak a sikeres színészek, zenei slágerek, sztem aki ezek világában otthon van biztos tudna mondani olyat ami maradandó. És ez régen sem volt másképp, kb 10000-ből 1 ember az egész világon ismert lesz, a többi meg eltűnik, vagy megmarad egy kisebb szinten.


Meg szerintem függ ez a dolog az egyén látókörétől is. Én pl zenei világban totál nem vagyok otthon, de rádióban hallottam magyar DJ-ről, aki folyamatosan külföldön turnézik, és aki az ilyen jellegű zenét szereti, az ismeri őt, és évek óta nagy karriert fut be.

2014. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!