Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Ebből a...

Most mit tegyek? Ebből a helyzetből, hogy lehet kijutni rendesen?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, van egy érettségim és ennyi. Szakmát nem engedtek tanulni, szülők egyetemre akartak küldeni. Elmentem, de nagyon nem nekem való. Ott akarom hagyni, de itthon mindenki ellene van. Fenyegetőznek, hogy ha ott hagyom takarodhatok is el a házból. Nincs is ezzel baj, amúgy is mentem volna a legelső alkalomkor. De így nem tudok semmit se kezdeni. Van egy kevés elrakott pénzem, ami nem sok mindenre futná. Nincs senkim, a segíthetne, se rokonok, se barátok. Párom sincsen akivel összeköltözve talán megoldhatnánk a problémát. Munkahelyet hamar tudok találni, de egyenlőre csak nettó 100.000Ft-os fizetéssel. Többen bérelni egy albérletet erre felé nem nagyon lehet. Ilyenkor mi legyen? Nem kell olyan válasz, hogy fejezd be az egyetemet, mert nem tudom és meg vannak az okai. Kb 2 hónapom maradt.

2016. nov. 27. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát ilyen az élet, nehéz kenyér. Ha eddig igy lustultal akkor idd meg a levet. Ha esetleg beszelsz idegen nyelvet menj ki kulfoldre. Kezdj el dolgozni addig is ha ugyis befejezed az egyetemet. Se diploma se szakma... Sajnallak es nem tudom hogy fogsz megelni egyaltalan eleg elkeseredett helyzet
2016. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lustultam, választásaim nem voltak. Azt kellett csinálnom, amit mondtak. Megtettem, de tudod belefáradtam lelkileg. Ennyit bírtam. Innen kéne valahogy tovább jutnom...
2016. nov. 27. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha nettó százezerből nem tudsz elindulni egyedül, akkor neked lőttek. Első körben kénytelen leszel megelégedni a legkisebb, legolcsóbb lyukkal, amit találsz. Aztán spórolni, ahogy csak tudsz.

Amúgy meg, elmész szépen dolgozni, otthon maradsz, azt mondod minden reggel, hogy egyetemre mentél. Gondolom nem ellenőrzik, mit csinálsz. Emailt is csak te fogsz kapni arról, hogy buktad a félévet, meg hogy áttesznek passzívra, stb.

A kis fizetésed szépen gyűlik a saját számládra, senkinek nem kell tudnia róla, és lehetőleg ne költekezz ész nélkül. Ha csak pár hónapig elsunnyogod otthon a dolgot, azalatt simán összeszedsz annyi pénzt, amiből már futja egy rendes albérletre.

2016. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek elvárásaim, csak az hogy lakhassak valahol. Lehet ez bármekkora négyzetméteren. Maradni nem tudok "itthon". Az a két hónapom van és ennyi. Ezzel a "családdal" még az is sok.
2016. nov. 27. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért éppen két hónap?
2016. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyi maradt hátra a kollégiumi időmből.
2016. nov. 27. 21:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon hasonló cipőben vagyok.. Ha akarod, beszélhetünk privátban.
2016. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!