Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dohányosok! Miért nyugtat a...

Dohányosok! Miért nyugtat a cigi? Maga a cselekvés tereli el a figyelmet az idegességről, vagy van valami a cigiben ami ilyen hatással van?

Figyelt kérdés
2016. dec. 1. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

egrészről pótcselekvés. Pl stresszes a meló, kimész cigizni, és maga a rituálé, szív, eltart, szív eltart... közben beszélgetés a "bagóstárssal", könnyebben eltereled a gondolataidat a stresszfaktorról (legalábbis nálam így működik)

Másrészről meg a benne lévő nikotinnak (ami tudom, hogy amúgy egy elég komoly méreg) nyugtató hatása van, de ugyanakkor függőséget okoz(hat). Vannak olyanok, aki kevésbé hajlamosak a függőségre, mások jobban (nem csak cigi, bármi esetében) ez genetikai.

Három pozitív hatása (ha lehet így nevezni) van a nikotinnak:

1. mivel mérgező, amit beviszel mennyiséget egy cigivel, az az ember számára elenyésző, de baktériumölő hatása van (tény, kevesebbet vagyok beteg, amióta cigizek -max évente, de idén eddig nem voltam beteg-, az hogy mit hoz a jövő, az más kérdés)

2. állítólag (ezt valahol olvastam) erősíti az immunrendszert (persze mértékkel, nem napi 2-3 doboz cigi, én se szívok annyit)

3. megint csak olvastam valahol, hogy a koncentrációt is javítja egy rövidebb időre


De mindenkinek más.

2016. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Fordítva történik. A nikotin elvonási tünetei közé tartozik az idegesség is. Ez szűnik meg, mikor a dohányos megkapja az adagját.
2016. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Vannak a Földön emberek, akik nem szeretik a szeretetet, mert egész életükben úgy voltak programozva, hogy ne

mutassanak szerető érzéseket. Nem szeretik magukat, így hát mást sem tudnak szeretni igaz szeretettel. Ehelyett inkább

alkohollal és cigarettával károsítják önmagukat. Félnek a szeretettől, mert ez rádöbbentené őket, hogy mennyire sok

negatív energiákat teremtenek maguknak és másoknak. Ezt néhány dohányos rágalomnak fogja fel, de ez nem az. Nem

más, mint a tudás, ami segíteni fog nekik abban, hogy megértsék és meggyógyítsák önmagukat, hogy elérhessenek egy

magasabb fokú öntudatot

2016. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Érszűkítő, ami miatt lassul a vérnyomás/vérkeringés. Ezért nyugszik meg tőle az ember
2016. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ritkán dohányzok, mert spirituálisan nagyon megemel pár percre.

Ilyenkor 1 slukk vizipipámból és jóság van.

2016. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a 3-as válaszoló elméletére kiváncsi lennék bővebben :) akár priviben, akár itt
2016. dec. 1. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Magad teremted az életedet,

gondolataid és érzéseid energiájával. A lét energiával dolgozik és bölcs dolog ezt az energiát szerető szellemi módon

használni, nem önmegsemmisítő módon. Ha szeretet van a szívedben, akkor szeretnéd hogy mindenki egészséges

legyen, így hát mindenkinek megadnád a szükséges orvosságot. A legjobb orvosság a szeretet és a bölcsesség, a szellemi

energia.

(3)

2016. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1) légzés

2) nikotin

3) bódulat, jó érzés

4) rituálé

5) addikció kielégítése

2016. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!