Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért viselnek a vakok napszem...

Miért viselnek a vakok napszemüveget?

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt jelzés értékű mint a fehér bot. Másrészt a vakság oka miatt, esetleg a másik félnek zavaró vagy figyelem elterelő lehet a vakság kiváltó oka így egy szürke vagy üres szempár. Vagy éppen az, hogy nem rá nézz beszélgetés közben.
2016. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem minden vak visel, sőt én egyre kevésbé látok már napszemüveget hordó világtalant.

Szerintem leginkább az vesz fel közülük szemüveget, aki nem akarja, hogy lássák az "élettelen" szemeit.

De a legtöbben ezt már felvállalják. Elvégre nem kell azt szégyellni.

2016. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1) esztétika, 2) egészségi állapot.

Attól, hogy vak, még zavarhatja a fény a szemét, még ha nem is úgy érzékeli, mint egy látó. Másrészt esztétikailag lehet szükséges, a sérült szem lehet elborzaszt másokat. De lehet divat is, bármilyen hihetetlen, ők is törekszenek rá, hogy jól nézzenek ki, ha egy mód van rá.

2016. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerek voltam, sok napszemüveges vakot láttam. Nem értettem, miért viselik. Ma felnőttként úgy látom, hogy egyre kevesebben viselnek napszemüveget. Voltak, akik csukott szemmel közlekedtek a botjuk vagy kutyájuk segítségével
2016. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Someone Alone ***** válasza:
Már mindent leírtak előttem, ami eszembe jutott...
2016. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azért gondolkozom napszemüvegen, mert sokszor belefutok lelógó ágba, és igen egészséges lenne, ha nem szúrná ki a szemem...

Csak mikor még láttam, már akkor is a napszemüveges vakok valami extra sajnálatot váltottak ki belőlem. Valahogy mintha a napszemüveg még szánalomra méltóbbá tenné a vakokat. Ez mára sem változott meg bennem, tehát hiába lenne praktikus, emiatt nem tudom felvenni.

2., elnézést, de téged pedig szeretnélek megkérni, hogy a "világtalan" kifejezést ne használd vakokra. Nem vagyunk azok. Köszönöm.

2016. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy akik született vakok, azok nem hordanak szemüveget.
2016. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok. Az én környezetemben igen változó amit Fatal ír. Vegyes, hogy született vagy később megvakult hord vagy nem hord napszemüveget. Van ilyen is meg olyan is.
2016. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szóló sorstárshoz, bár pontosan a lelógó faágak és egyéb érdekes akadályok miatt én megadtam magam, és - a kérdésre válaszolva - főként praktikus okokból, (no meg persze kicsit divatból is) hordok napszemüveget. Időnként, ha pl. gyöngyfűzéssel foglalkozom, a drótvégek miatt sima "olvasó" szemüveget is szoktam használni, és figyelmetlenségből már nem egyszer az utcán is rajtam maradt. :D A faágak ellen ez is jó volt, ráadásul addig is mulathattam magamban, míg - egy olvasószemüveges, fehér botos ember láttán - az autósok és járókelők arcát elképzeltem... :) A napszemüveg esetében korábban az esztétikai szempont (vagy különösebb indok híján nevezzem inkább önbizalomhiánynak) is sokat nyomott a latban, de ezt a szempontot mára már sikerült elengednem. :)

(Szóval közöttünk is megoszlanak a szokások, és vélemények. :))

2016. dec. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!