Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vissza tudnak élni az okmányai...

Vissza tudnak élni az okmányaimmal, ha elhagytam? Bankkártya tiltva, de a személyi, lakcím, adókártya, TB kártya még nincs intézve

Figyelt kérdés

A rendőrség azt mondta az okmányirodában kell lejelentenem nem náluk, mert nem lopás volt, csak elhagytam.

Az okmányiroda pedig azt mondja, csak úgy jelenthetem le, ha vallahogy igazolom magam, pl anyakönyvi kivonattal.

Mivel mennem kell dolgozni, az nem ma lesz, hogy náluk meg tudok jelenni személyesen ezt intézni.

Addig akár illetéktelen kezekben is lehet (pláne, hogy kisebbségi területen hagytam el..)


2016. dec. 6. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmmm.... Például folyószámlátnyithatnak a nevedben, amit csaláshoz fel tudnak használni.

Lakást bérelhetnek, aminek a számláit elfelejtik kifizetni..

Részletre vásárolhatnak üzletekben.


Jogosítványod, útleveled nincs? Azt is elfogadják az ügyintézéshez.

2016. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Intézd minél előbb, ha kell, kérj szabit. Lehet bajod belőle, aztán mosakodhatsz, szóval ne húzd sokáig.
2016. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

millio a rám bízott, pláne határidős munka, nem merek szabit kérni, különben kinyír a főnök..


semmilyen okmányom nincs így meg, csak egy lejárt útlevél, de azt sem fogadják el, mert egy évnél korábban járt le, mindenképp kell az anyakönyvi, amit keresnem is kell, hol van, de közben dolgozom.

remélem a legjobbakat holnapig legalább..

2016. dec. 6. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szólnék a főnöknek, normálisék elengednek, ha meg hülye, akkor meg kell mondani neki, hogy majd a károdat ő fizesse, ha visszaélnek az okmányaiddal.
2016. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!