Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötés utáni névváltozt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés utáni névváltoztatás esetén mely iratokat szükséges (gondolok itt: személyi igazolvány? útlevél? TAJ kártya? Adókártya? Stb. ) megváltoztatni? Hol kell még jelezni?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. dec. 13. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
jogsi
2015. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kártyádat le kell cseréltetni és mindenhol jelezni akihez valami közöd van, pl. Bank, Földhivatal stb.
2015. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Jövőre már csak egy kártya lesz, ez helyettesíti majd azt a rengeteg másikat. Szóval elég sok mindent megúszol majd, ha jövőre cseréled.


Ha valamilyen biztosításod van, ha valamilyen támogatást, segélyt, ösztöndíjat kapsz. Ha bárkivel van szerződéses kapcsolatod, pl munkahely, iskola, közművek stb. Az autónak a papírjait, ha van.

2015. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Jogsit nem kell újra csináltatni egy névváltozás miatt. :)
2015. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
De igen..
2015. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Én májusban megkérdeztem az okmányirodában és a rendőr ismerősöket, és azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem kell, ahogy az adó kártyát sem. :)
2015. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Én azóta ügyvédnél is jártam, konkrétan pénteken és ott sem volt gond hogy az adó kárytám a régi nevem szerepel!
2015. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Én meg azt a tájékoztatást kaptam, hogy le kell cserélni, ugyanis, ha Szabó Erzsébet vagy, akkor a Kovács Erzsébetre kiállított kártyák nem jók..mert nem az a neved..

"Hatósági eljárásban, igazolásban, igazolványban, nyilvántartásban a magyar állampolgár a születési, illetőleg a házassági anyakönyv szerint őt megillető születési vagy házassági nevet viseli."

2015. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezek szerint erre mindenki hülye, a hivatal, a rendőr, de még az ügyvédek is. Xné Y Z lettem, igazoltattak is azóta, adás-vételt bonyolítottam, és hivatali bejegyzést is intéztem, mindezt a régi kártyámmal.
2015. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz, nem fognak lefejezni érte, ha nem változtatod meg, de a hatályos nevednek kell a kártyákon lenni, ennyi..ha tetszik ha nem..
2015. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!